Garsi kompiuterių maitinimo šaltinių gamintoja Cooler Master anonsavo naujus savo produktus. Ji pristato naują Extreme 2 seriją, kurią sudarys keturi skirtingų galių energijos šaltiniai. Pigesni blokai bus skirti silpnesnėms sistemoms, tačiau galingesnieji modeliai sugebės išmaitinti ir sparčias žaidėjų sistemas.

Šie blokai bus galimi keturių galių versijose: 475W, 525W, 625W ir 725W. Jie turi po dvi 12V maitinimo linijas (po 18A, 20A, 24A ir 28A atitinkamai). Juos aušins 12 cm skersmens ventiliatorius. Deja nė vienas iš šių blokų neturi jokio energijos efektyvumo sertifikato, o tai yra išties rimtas trūkumas.

475W ir 525W galios Extreme 2 serijos maitinimo blokai turi 24 kontaktų motininės plokštės maitinimą, 4+4 pin procesoriaus maitinimą ir 6+2 tipo vaizdo plokštės maitinimą. Juose taip pat yra šešios Sata maitinimo jungtys, trys Molex jungtys bei viena FDD jungtis. Du galingesnieji modeliai turės visą tą patį bei dar po vieną 6+2 pin jungtį vaizdo plokštės maitinimui.

Gamintojas ypatingai liaupsiną šių produktų kokybę. Jo kndensatoriai, kaip ir kiekviename rimtesniame gaminyje sutinkami analogai, gali atlaikyti 105 laipsnių karštį. Blokai turi visas pagrindines apsaugas nuo elektros energijos šaltinio problemų. Cooler Master Extreme 2 serijos maitinimo blokams suteikia trijų metų garantiją.

Šie maitinimo blokai jau yra iškeliavę po parduotuves. Už 475W galios maitinimo bloką bus prašoma maždaug 50 JAV dolerių, už 525W galios agregatą teks sumokėti penkiais doleriais daugiau. Na o 625W galios modelis kainuoja apie 75 JAV dolerius, o galingiausias 725W variantas vertas maždaug 95 JAV dolerių.

Šiuo metu daug atrodo Cooler Master GX serija. Už tuos pačius 95 JAV dolerius (tiek kainuoja Extreme 2 725W blokas) gauname stipresnį 750W galios bloką, kuris pagrindine 12V linija gali perduoti didesnį energijos kiekį. Jis turi du kartus daugiau 6+2 pin vaizdo plokštės maitinimo jungčių bei tris papildomus Sata maitinimo kabelius. Galiausiai GX serijos blokai turi gan neblogą 80 Plus Bronze energijos efektyvumo standartą. Panaši situacija yra susiklosčiusi ir su pigesniais modeliais.

Cooler Master, Games.lt