Asus Computex 2012 parodoje atrodo išties puikiai – ji mums demonstruoja vis įdomesnes vaizdo bei pagrindines plokštes, tačiau šis gaminys nustelbs juos visus. Tai yra Asus Zeus motininė korta, kuri pilnai gali atlikti vaizdo plokštės funkciją. Tik atvirkščiai, nei kiti integruoti grafiniai lustai, pasižymės milžiniška galia.

Įprastinės Asus Zeus plokštės savybės nepadarytų gėdos nė vienam kompiuteriui. Ji turi LGA 2011 CPU lizdą ir yra suderinama su pažangiausiais asmeniniams kompiuteriams skirtais Sandy Bridge E centriniais procesoriais, Aštuoniuose DDR3 lizduose galima naudoti net iki 128 GB operatyviosios atminties.

Tačiau žvilgsnį metant į apatinę plokštės dalį pastebimas keistas dalykas – ji neturi PCI lizdų. Vietoj jų randame meniškai sukurtus radiatorius. O po jais ir slypi visas įdomumas. Nustebsite, kad ten sistema AMD grafinį branduolį turinčią vaizdo sistemą. Jis yra analogiškas, sutinkamam Radeon HD 7800 ir HD 7970M vaizdo plokštėse. Na o tokių branduolių ši Asus turi net du, abu jie dirba Crossfire režime. Taigi tokios galios turėtų pilnai pakakti net ir išrankiausiems žaidimų megėjams.

Kiekvienam grafiniam branduoliui maitinti naudojamos šešių bei aštuonių kontaktų jungtys. Jų vėsinimui naudojami tik radiatoriai, tad tai yra viena galingiausių grafinių sistemų, kuri neskleidžia jokio triukšmo.

Taigi „Dzeusas“ yra tikrai išskirtinis Asus kūrinys. Greičiausiai jis niekada nepateks į vartotojų rankas ir liks vienu įdomiausių kada nors sukurtų motininės plokštės konceptų.

Daugiau naujienų iš Computex 2012

Vr-Zone, TechPowerUp, Games.lt