„CeBit“‘e kompanija „TYAN Computer“ pristatė tarnybinę stotį „Transport VX50“, kurioje drauge gali darbuotis net aštuoni „Opteron“ procesoriai.

Kaip matyti nuotraukoje, tarnybinė stotis yra gana kompaktiškų gabaritų, ko „TYAN“ pavyko pasiekti pagrindinę plokštę montuojant tarsi dviem aukštais.

Pirmasis, giliau esantis aukštas yra „Thunder K8QW“ pagrindinė plokštė su keturiais „Socket 940“ lizdais procesoriams. Joje sumontuotas „nVidia nForce Professional“ mikroschemų rinkinys, du 16x spartos „PCI-Express“ lizdai bei trys 3x spartos jų analogai. Kaip ir dera tarnybinei stočiai, vaizdo posistemė simboliška – integruota „Rage XL“ vaizdo plokštė su 8 MB vaizdo atminties. Diskams prijungti „Thunder K8QW“ turi po du SATA ir SCSI lizdus. Prie kiekvieno iš keturių procesorių yra po keturis lizdus operatyviajai atminčiai.

Antrasis „Transport VX50“ aukštas gerokai paprastesnis. Su pirmuoju aukštu sujungtas 16 bitų bei 800 MHz taktinio dažnio „HyperTransport“ jungtimi, šis sluoksnis teturi jungtis dar keturiems „Opteron“ bei dar 16 lizdų operatyviajai atminčiai. Iš viso į „Transport VX50“ jos galima sutalpinti iki 128 GB. Na, nieko nuostabaus, visgi vien lizdų tam iš viso yra 32.

Bežiūrint į šį monstriškai žavų serverį man šmėstelėjo mintis – o jei pabandyti žaisti, be abejo, su galingesne vaizdo plokšte… Nemenkai įdomus ir pats montavimo 2 sluoksniais sprendimas, žiū po 10 metų tą patį turėsime ir namuose.