Kuomet kalba pasisuka apie skaitmeninius veidrodinius fotoaparatus dažniausiai minime „Canon“ ir „Nikon“ vardus. Abi kompanijos jau nemažai metų kaunasi aršioje kovoje dėl šios sparčiai augančios rinkos. Naujausiais „Canon“ ginklas – „Digital Rebel XSi“. Europos rinkoje fotoaparatas vadinsis „EOS 450D“.

Naujame „Canon“ modelyje bus montuojamas 12,2 milijono aktyvių taškų CMOS vaizdo jutiklis, trijų colių įstrižainės skystų kristalų ekranas su „Live View“ funkcija (galima naudoti kaip vaizdo ieškiklį), devynių taškų automatinio fokusavimo sistema bei „DIGIC III“ vaizdo procesorius.

Lyginant su pirmtaku „400D“ padidės ir akumuliatoriaus ištvermė, fotografavimo serijomis sparta – ji pasieks 53 nuotraukas per sekundę JPEG formatu arba 6 kadrus per sekundę RAW formatu. Be to, „450D“ taps pirmuoju skaitmeniniu „Canon“ fotoaparatu, kuriame naudojamos SD/SDHC tipo atminties kortelės, o ne tradicinės „CompactFlash“. Už savo pirmtaką fotoaparatas bus nežymiai sunkesnis.

„EOS 450D“ korpusas be jokio objektyvo kainuos 799 JAV dolerius. Bus galima rinktis ir rinkinį su 18-55 mm IS objektyvu (beje, garsėjančiu nekokia kokybe) už 899 JAV dolerius.

Jei susidomėjote, galite užmesti akį į „Digital Photography Review“ atliktus bandymus.