Atsakydami į neseną „Nikon D80“ skaitmeninio veidrodinio fotoaparato pasirodymą „Canon“ anonsavo su juo konkuruosiantį „Digital Rebel XTi“ modelį.

Jame bus 10,1 megapikselių vaizdo matricą su 1,6x konvertavimo santykiu, 9 taškų automatinio fokuso sistema, 230 pikselių 2,5 colio įstrižainės LCD ekranas. Fotoaparate naudojama EOS ICS matricos valymo sistema, kuri dulkes pašalina virpesėliais. Jos nupurtomos bei prilimta prie lipnios dangos lopinėlio.

Skelbiama, kad „Digital Rebel XTi“ galės įsijungti per 0,2 sekundės, na o serijomis galės fotografuoti 10 kadrų per sekundę RAW formatu sparta (=27 JPEG failai per sekundę). Kaip ir pirmtakuose, „Digital Rebel XTi“ naudojamos „CompactFlash“ atminties kortelės, tuo tarpu „Nikon“ saviškiame D80 modelyje nusprendė naudoti mažesnes SD.

„Digital Rebel XTi“ prekyboje turi pasirodyti jau rugsėjį. Numatoma kaina už fotoaparatą be objektyvo – 799 JAV doleriai. Pirkėjams bus siūlomas ir komplektas su 18-55mm objektyvu, kainuosiantis 100$ brangiau.

Internete jau galima rasti išankstinę išankstinę „Digital Rebel XTi“ apžvalgėlę.

Priminsime, kad anapus Atlanto „Digital Rebel“ kadaise vadintas veidrodinis skaitmeninis fotoaparatas Europoje vadinosi „Canon 300D“ (bent jau kiek aš pamenu). Vėliau pasirodęs „Digital Rebel XT“ pas mus turi mažiau megapikselių ir vadinasi „Canon 350D“ bei konkuruoja rinkoje su D80 pirmtaku D70 bei jo patobulinta versija D70s. Na, jei kažkur šioje istorinėje sekoje suklydau, pataisykite, bet viskas lyg ir taip 😉

„Digital Rebel XTi“ Europoje turėtų vadintis 400D.