Rinkos tyrimų bendrovės „GfK“ duomenimis, „Blu-ray“ diskus įrašantys įrenginiai Japonijoje lapkritį buvo pirmąsyk perkami labiau, nei DVD įrašytuvai. Panašu, kad pirkėjai tekančios saulės šalyje linkę pasikliauti naujuoju formatu nepaisant to, kad jo diskai yra brangesni.

Pirmi DVD rašikliai Japonijoje pasirodė 2002 metų balandį. Pusės rinkos ribą jie įveikė po 82 savaičių – 2003 metų lapkričio mėnesį. „Blu-ray“ rašikliai siekdami pusės Japonijos rinkos užtruko gerokai trumpiau – 53 savaites. Taigi, anot „GfK“, „Blu-ray“ rašikliai populiarėja maždaug 1,5 karto sparčiau, nei savo laiku plito DVD rašytuvai.

Prie to, žinoma, labai tiesiogiai prisideda augantys HD raiškos televizorių, suderinamų žaidimų konsolių ir kitos įrangos pardavimai. Įtakos turi ir kainų kritimas – jei birželį „Blu-ray“ įrašytuvai Japonijoje kainavo vidutiniškai 110-120 tūkstančių jenų, tai spalį jų kainos jau sunkiai siekė 100 tūkstančių jenų.

„GfK“ prognozuoja, kad naujovių ištroškusioje Japonijos rinkoje „Blu-ray“ įrašytuvai toliau sparčiai populiarės, atitinkamai mažės ir kainos.