„Pioneer“ paskelbė, kad 2006 birželį turėtų išleisti Blu-Ray technologijos grotuvus ir optinius įrenginius.

Kaip teigė „Pioneer“, pirmiausiai išeis Blu-Ray grotuvai skirti namams, kurių orientacinė kaina bus apie 1800 JAV dolerius ir optiniai įrašomieji Blu-Ray įrenginiai PC už maždaug 1000 JAV dolerių.

Pioneer naujasis BDP-HD1 Blu-Ray grotuvas galės nuskaityti „paprastus“ ir dvisluokinius Blu-Ray diskus ir taip pat DVD standarto diskus (visų formatų). Šis grotuvas palaiko ir daugelį filmų formatų – H.264 (MPEG4, AVC), VC-1 (WMV9) ir MPEG2 (standartinis DVD) ir palaiko DTS-HD, Dolby Digital, WMA, MP3 ir LPCM garso formatus. Grotuvas galės vaizdą išvesti 1080i (1920×1080) rezoliucijoje.

Kaip minėjau, BDP-HD1 kainuos 1800 JAV dolerius, o BRD-101A apie 1000 JAV dolerių. Išsamesnė informacija kol kas nėra skelbiama.

Šiuo metu rungiasi du standartai, siekiantys ateityje pakeisti DVD. „HD DVD“ vartotojams ketina pasiūlyti sutalpinti į vieną vienasluoksnio optinio disko pusę 15 GB duomenų, mokant už jį nedaugiau, nei už įprastinį DVD. Prekybą „HD DVD“ įrenginiais ketinama pradėti kitų metų pradžioje. „HD DVD“ remia technologijos kūrėjai „Toshiba“ ir NEC, o taip pat – „Sanyo“, kai kurios Holivudo kino studijos. Savo paramą HD DVD formatui yra paskelbusios ir „Intel“ bei „Microsoft“.

„Blu-ray“ diskai turėtų startuoti su 50 GB vienoje disko pusėje talpa (du sluoksniai), o iki 2007 metų žada pasiūlyti vartotojams 100 GB talpos diskus. Tokiai talpai pasiekti bus naudojama keturių sluoksnių technologija, savo prigimtimi analogiška DVD diskų „Dual Layer“ metodui. Šią technologiją remia „Sony“, „Panasonic“, „JVC“, „Thomson“ bei „Disney“ ir „Twentieth Century Fox“ kino kompanijos. Paramą „Blu-ray“ yra paskelbę ir du didžiausi pasaulyje žaidimų leidėjai – „Electronic Arts“ ir „Vivendi Universal“.