Australijos dienraštyje pasirodžius straipsniui apie tai, kiek lėšų iš šios šalies piliečių internetu išvilioja Nigerijos sukčiai, sujudo oficialūs asmenys. Štai Australijoje gyvenantis Nigerijos profesorius Olu Agbi pareiškė, kad sukčiavimas, žinoma, problema, bet į kalėjimą vertėtų sodinti ir jo aukas, kurios susigundo lengvu uždarbiu.

Dienraštis „Sydney Morning Herald“ skelbė, kad Nigerijos sukčiai iš australų per mėnesį išvilioja apie 3 milijonus JAV dolerių atitinkančią sumą. Per metus susidaro jau nemaži skaičiai – apie 36 mln. JAV dolerių.

Prof. O. Agbi pripažįsta, kad milžiniškas el. laiškų apie tariamus laimėjimus ir prizus srautas kenkia Nigerijos įvaizdžiui. Anot jo, verslininkai į šalies rinką žiūri labai įtariai. Profesorius pabrėžė, kad Nigerijos valdžia skiria daug dėmesio kovai su virtualiais sukčiais, tačiau juos sučiupti nelengva. „Tuo užsiima turbūt mažiau nei 0,01 procento šalies su 140 mln. gyventojų. Tai nėra nacionalinis nigeriečių bruožas“, – sakė O. Agbi.

Visgi jis linkęs kaltinti ir pačius nuo sukčiavimo nukentėjusius. „Jie kalti tiek pat, kaip ir tie, kas tų pinigų prašo atsiųsti. Jei elgtis nuosekliai, reikėtų areštuoti ne tik sukčius, bet ir nuo jų nukenčiančius“ – sakė O. Agbi.

Nėra tikslių duomenų, kiek nuostolių patiriama dėl sukčiavimo internete, tačiau skaičiai bet kokiu atveju nėra maži. 2006 metais BBC paskaičiavo, kad D. Britanijos internautai per metus dėl sukčių veiklos netenka net apie 150 mln. svarų (!). Tuo tarpu saugumo specialistai atkreipia dėmesį į tai, kad nors spamo laiškų su kvietimais investuoti, sumokėti įnašus už prizą ir panašiai, siunčiama milijonai, jų šaltinių yra ne tiek ir daug – vos kiek daugiau nei 400. Taigi, veikia gerai organizuotos sukčių gaujos.