Nesibaigia mokslininkų bandymai sukurti dar talpesnes optines laikmenas, kurios tolimoje ateityje gal būt galėtų pakeisti „Blu-ray“ formatą. Štai Swindburno universiteto Australijoje mokslininkai kalba apie tai, jog į vieną optinį diską galima sutalpinti net 1,6 TB informacijos.

Intriguoja – visgi 300 DVD vienoje laikmenoje turėtų būti neblogai. Esmė šiuo atveju yra mokslininkų sukurtoje auksavimu grįstoje ir vadinamojoje penkių matavimų įrašymo technologijose. Skelbiama, kad disko paviršius valdomas nanometrinių detalių lygyje, tad ir įrašyti visko galima daug.

Dabar apie tuos matavimus. Kaip žinia, trys matavimai iš esmės atpspinti aukštį turinčią erdvę. Taigi, duomenis diskuose bus galima rašyti atsižvelgiant ir į šį matmenį. Bet mokslininkai sukūrė ir dar du matavimus. jie atsirado pasitelkus spektrinį pjūvį ir poliarizaciją, t. y. įrašant informaciją kaip spalvines bangas. Ech, ir jau viskas čia ima virsti už mano mokyklinio lygio fizikos žinių. Na tiek to.

Bus matyti… vis tiek viskas priklauso nuo komercinio technologijos pritaikymo ir paramos. Jei nebus jos – nebus nieko. HD DVD turėjo ir paramą, ir tai nieko nesigavo.