Po ne itin šiltų mano jausmų sulaukusių klaviatūrų, skirtų žaidėjams, atėjo eilė ir antrosioms šių porų pusėms – pelėms. Iškarto turiu nuliūdinti aukštos klasės pelių besitikinčius skaitytojus – „Aula“ serijos produktai tokių paslaugų nesuteikia, ir pelės (ar kilimėlis) nėra to išimtis. Tai geriausias ir kartu blogiausias eko klasės produktų tradicijas besekančios pelės, nesuteikiančios malonumo jas naudojant, o išrankesniems, ir žiūrint. Tačiau kibkime iškart į esmę: kokios tai pelės ir kuo jos skiriasi viena nuo kitos ir svarbiausia, ar jos vertos jūsų pinigų?

„Killing the Soul“

Nepaisant akivaizdžios pavadinimo ironijos, tai tarpinis variantas tarp brangesnio „Ghost Shark“ ir pigesnio „Ogre Soul“. „Killing the Soul“ suteikia lygiai tai, kiek ji ir kainuoja – pigią prabangos imitaciją ir tiesiog veikiančią pelę. Tačiau apie viską nuosekliai.
Vos atidarius šio produkto pakuotę, mus pasitinka tas senas pažįstamas plastmasės kvapas. Tačiau manęs tai jau nebegąsdina – prisiminus „Aula“ serijos klaviatūras, tai pasidarė lyg prekinis linijos ženklas, ir be jo šie produktai kažko stokotų. Ši pelė, kaip ir klaviatūros, neturi nei būtinų „draiverių“, nei specialių reikalavimų. Tiesiog prijunk pelę prie kompiuterio ir mėgaukis!



O mėgautis galima neilgai. Net ir turint omenyje tikrai menką produkto kainą, surinkimo kokybė priverčia pasijausti išmetus pinigus pigiam žaisliukui. Pagrindiniai pelės mygtukai kliba, juda kaip dar man neteko matyti. Papildomas, ir pirmą sykį matomas „double click“ mygtukas prie smiliaus irgi nenuteikia gerai – dažnai jį reikia spausti pasitelkiant šeštąjį pirštą, ir netgi tada jis gali sugalvoti neveikti, nes nepataikiau į specifinę mygtuko vietą. Nors idėja ir gera, tačiau ją išpildyti tikrai buvo galima daug geriau. O su šio mygtuko pristatymu, mūsų nykštys ir smilius turės kartu apdoroti net po du mygtukus (mažylis ir bevardis verkia prieš miegą ;(). Tai ne tik nepatogu, tačiau ir nereikalinga. Negi žaidėjai tikrai pasidarė tokie tingūs, jog nebegali paspausti mygtuko dukart?


Plačiau žvelgiant į pelės dizainą – nieko gero. Jau minėtieji pirštų perkrovimai nėra pats blogiausias dizaino sprendimas. Daug blogiau prievartauti savo ranką stengiantis tvirtai įsikibti į pelę. „Killing the Soul“ yra trečdaliu permaža, jog būtų tinkamo dydžio, siekiant įgyvendinti kūrėjų sumanymą. Nykščio atrama – nereikalinga, kadangi ji truko įsikibti į pelę ir verčia liesti papildomus nykščio mygtukus to net nenorint. Mažąjam ir bevardžiui atramos nėra – taigi jie visada lies stalo paviršių ir taip erzins naudotoją, be to neleis tinkamai laikyti pelę. Vienu žodžiu košė. Ir nesvarbu, kokiu būdu laikai pelę „Killing the Soul“ visada ras būtų kaip pagadinti jūsų dieną.

Išvaizda irgi neglosto jau ir taip numylėtų akių. Neįsivaizduoju koks turėtų būtų vartotojo kambario dizainas ar prietaisų skonis, norinčio turėti krūvą užrašų ant savo pelės, aiškinančių ir taip aiškias funkcijas kaip „forward“ ar „back“, kartu su „Trono“ tipo dizaino sprendimais. Tačiau turiu pripažinti, žvelgiant iš tolėliau „Killing the Soul“ atrodo neblogai, nors tai labiau lietuvišką mišrainę, negu cezario salotas primenantis produktas, nesuteiksiantis didžiulio akių sopulio ar malonumo.

Ši pelė, kaip ir dauguma šių laikų pelių skirtų žaidėjams, turi galimybę keisti DPI nustatymus (liaudiškai tariant – jautrumą). Tai galima padaryti spaudžiant DPI mygtuką bei kairįjį arba dešinįjį pelės mygtukus. Pats „Killing the Soul“ turi ne itin puikų infraraudonųjų sensorių, tačiau galima keisti dažnį tarp 500 ir 1000Hz, o maksimalus DPI – 2000. Tai daugiau nei pakankama, tikintis iš tokios kainos pelės, skirtos žaidėjams. Pusantro metro ilgio ilgio laidas ir kiek daugiau nei 100 gramų svoris – tai viskas, ką turi įpatingo ši pelė.

Taigi, pirmoji šio trejeto pelė „Killing the Soul“ neparodė nieko įpatinga. Tačiau, kaip ir klaviatūra „Adjudication“, „Killing the Soul“ yra tinkamas variantas biudžetiniam žaidėjui, ieškančiam pigaus pamaino sugedusiai mažojo pusbrolio pelei, nes kaina jūsų piniginės sielos nežudo.

„Killing the Soul“ kaina lietuvoje – apie 12 eurų.



„Ghost Shark“

Brangiausias „Aula“ serijos pelėnas „Ghost Shark“ – solidžiausiai atrodantis, tačiau tas pačias bėdas išlaikantis produktas, kuris atsiduria tam tikroje kryžkelėje tarp daug kokybiškesnių, tačiau nuobodžių, ir neblogai atrodančių, tačiau gana prastų kūrinių žaidėjams. Tačiau ar tai ne tik brangiausias, bet ir geriausias „Aula“ produktas, ar tik dar viena iššvaistyta galimybė?


Geras pirmasis ženklas yra tas, jog pakuotėje galima rasti ir „draiverių“ diską. Jis leis kontroliuoti daugumą pelės funkcijų. Šviesų spalvos, pelės jautrumas ir taip toliau. Tačiau nepatikėsite tuo ką pasakysiu – diske esančios tvarkyklės kartais atsisako daryti tai, ką turėtų. Spalvų keitimas kartais neveikia, o jautrumo keitimai dažnai užstringa ties savo nuožiūra. Tačiau šiek tiek pasikankinus viskas stoja į savo vietas, ir galime tęsti naudojimąsi šiuo produktu.


Kaip jau minėjau,  „Ghost Shark“ spinduliuoja įvairiausias švieseles, ir tai, kad ir kaip bebūtų keista, yra gana puikiai išpildyta pelės funkcija. 6 skirtingos (ar šiek tiek panačios viena į kitą) spalvos tikrai patraukia akį, ir leidžia pateisinti gana nemažą pelės kainą. Kitaip tariant – „win win“ situacija! Nors didesnių patobulinimų pelė ir nesulaukė, dabar ji bent atrodo neblogai.


Dizaino prasme – ir vėl mišrainė. Lyg „Mad Catz“ būtų įsivaikinę „Logitech“ vaiką, ir apsimetę, jog tai yra normalu. Tiesa, mygtukai ir toliau kliba, papildomas „double click“ mygtukas ir toliau nereikalingas, o papildomi nykščių mygtukai neleižia patogiai paimti pelės. Nors, dizaino srityje yra atnaujinimas – tarp mažylio ir bevardžio piršto pastatyta Berlyno siena, neleidžianti susitikti senoms pažįstamoms. O vieta, kurioje turi įsitaisyti mažylis – lyg vieno kambario butas, nepakankama erdvė patogiai gyventi.

„Ghost Shark“ gali pasigirti tikrai patogiais pagrindiniais mygtukais. Net ir pilnai ištiesus pirštus pelė gana patogi, tinkama visoms laikymo pozicijoms. Pelės sensorius – kaip ir „Killing the Soul“, vidutinės kokybės, su galimybe keisti jautrumą, atnaujinimo dažnį. Tai nepakankamai tikslus ar patikimas, kaip aukštos klasės pelių lazeris, tačiau jis savo funkciją atlieka ir tuo skųstis negaliu.

Medžiaginis, nesipinantis,1.8 metro ilgio pelės laidas garantuoja apsaugą nuo aštrių stalo kampų ar piktavališkų naminių gyvūnėlių, o 130 gramų svorio įrenginys leis pajausti, jog rankose kažką turite. Taip pelė suteikia solidumo jausmą, nors, kaip minėjau, surinkimo kokybė, klibančios dizaino detalės ir mygtukai pasitikėjimo jausmo nesukelia.

Nuo „Killing the Soul“,  „Ghost Shark“ skiriasi savo patobulintu (tačiau ne tobulu!) dizainu, spalvų vaivorykštę skleidžiančiomis šviesomis, patogiais mygtukais ir malonesniu akiai dizainu. Tačiau ar tai pateisina gana aukštą kainos kartelę? Mano nuomone – ne.  „Ghost Shark“ nėra pats geriausias pasirinkimas, ieškantiems laikinos ar ilgalaikės pamainos, nusidėvėjusiai pelytei. Prastas dizainas ir surinkimo kokybė, kartu su žemos klasės sensoriumi neleidžia šios pelės rekomenduoti žaidėjams. Tai tik išpuoštas, nušlifuotas žemiausios klasės produktas, nevertas rimtų žaidėjų dėmesio ir pinigų, ir šiek tiek per brangus variantas tiesiog pelės ieškantiems žmonėms.

„Ghost Shark“ kaina lietuvoje – apie 29 eurus.

„Ogre Soul“

Trečioji, santūriausiai atrodanti „Aula“ serijos pelė, pavadinta „Ogre Soul“, nebando pretenduoti pakliūti į naujausią „Star Trek“ filmo dalį. Sveikintini išvaizdos pokyčiai, bei bandymas atsisakyti nereikalingai įmantrių formų bei mygtukų išeina tik į naudą. Tačiau pakeista išvaizda – dar ne viskas. „Ogre Soul“ nustebinti bando ir šiek tiek moifikuotais mygtukais, bei bandymu pamaloninti bevardžių pirštų gerbėjus, bei mažylių nekentėjus. Tačiau ar to pakanka, jog žaidėjai pamėgtų šią pelytę labiau, nei jos brolius?

Pradėti tektų nuo to, jog „Ogre Soul“ turi lygiai tą patį sensorių kaip ir kitos dvi šios „Aula“ serijos pelės, taigi tikėtis stebuklingo kokybės šuolio nereiktų. Tai vis dar pigesnės už vieną batą kainos eko klasės atstovas, nepretenduojantis į žaidėjų sąrašo olimpo viršūnę kaip trokštamiausias žaisliukas. Vien dėl šios priežasties „Ogre Soul“ yra tinkamiausias „Aula“ serijos pasirinkimas eiliniam žmogui ir žaidėjui, nenorinčiam išmesti didesnės sumos pelei, nesitikint nieko daugiau, nei tiesioginių pareigų atlikimo. Tai produktas, žinantis savają vertę.

Tačiau lyg užburtame rate turiu sugrįžti prie to, jog „Ogre Soul“ turi trūkumų, kurių neteko pastebėti kitose serijos pelėse. Jautrumo mygtukai dabar yra 2 – padidinti ir sumažinti jautrumą. Papildomų mygtukų irgi liko tik du – abu itin lengvai pasispaudžiantys, ir su kiekvienu paspaudimu atrodo, jog tuoj pat jie pasiliks pelytės viduje. Taip galime sugrįžti prie surinkimo kokybės problemos. Nors mažiau detalių reiškia tai, jog mažiau vietų pasireikšti dizaino problemoms, „Ogre Soul“ tiesiog negali susilaikyti nepadaręs to, ką darė ir jo broliai. Štai kad ir pelės laidas – dabar jis atrodo, lyg būtų ištrauktas iš kaimynų sienos. Ganėtinai plonas, lengvai pažeidžiamas. Patys mygtukai dabar dar mažesni, bei su neaiškią paskirtį atliekančiais borteliais. Taigi pirštų ištiesti iki galo negalėsime, kadangi tie borteliai neleis paspausti mygtuko.

Tačiau „Ogre Soul“ visgi vienas patogiausių modelių, konkuruojantis kartu su „Ghost Shark“. Tiesiog norėtųsi šiek tiek daugiau vietos mažąjam pirštui, patogesnios delno pagrindo paramos bei šiek tiek ilgesnių pagrindinių mygtukų. Tačiau iš esmės – „Ogre Soul“ yra pats nuobodžiausias, neoriginaliausias pelės modelis, kokį tik galima įsivaizduoti. Nuobodesnis galėtų būti nebent šios pelės apšvietimas. Tikrai taip. „Ogre Soul“ turi ir šiek tiek apšvietimo – spalvas keičiantis „Aula“ logotipas, bei pelės ratuko melsvas švytėjimas yra turbūt nuobuodžiausiai įgyvendinta idėja. Neįmanoma kontroliuoti spalvų rotacijos, ar išjungti jas galutinai, taigi teks mėgautis besikeičiančiomis nuobodžiomis, visiškai neįdomiomis spalvomis, kurios viena po kitos slinks logotipu bei ta pačia melsva spalva prie laido pradžios.

„Ogre Soul“ nesukelia jokių ryškesnių emocijų, ir tai turbūt yra geriausia, ką gali pasiūlyti ši pelė. Ir vėlgi – tai produktas, skirtas tiems, kuriems nepatiko „Ghost Shark“ ar „Killing the Soul“ dizainas ar kaina, nors rimtesni žaidėjai tikriausiai pasirinks kiek aukštesnės klasės pelę.

„Ogre Soul“ kaina lietuvoje – apie 15 eurų.

„Magic Pad“

Na ir galiausiai, paskutinis „Aula“ serijos žaidėjams produktas, kilimėlis pelei pavadinimu „Magic Pad“. Tai pigiausiais ir iš esmės paprasčiausias šios linijos produktas. Ir sekant šia logikos grandine turiu pasakyti, jog tai ir geriausias šios linijos produktas! Nors kilimėliai iš esmės nėra labai sudėtingi priedai prie mūsų kompiuterių, kokybiško ir nekokybiško kilimėlio skirtumai akivaizdūs. „Magic Pad“ nors ir nepadaro stebuklų, jis yra kompetetingas produktas, vertas dėmesio, jei nesate nusiteikęs išleisti daug didesnės sumos aukštesnės klasės kilimėliui.

„Magic Pad“ tinka ir optinėms, ir lazerinėms pelėms, taigi šį kilimėlį galima naudoti ir su šios serijos lazerinėmis ir su kitomis, optinėmis pelėmis. 400×320 mm pločio kilimėlis, padengtas medžiaginiu paviršiumi ir guminiu pagrindu yra būtent tai, ko reikia kokybiškam pelės naudojimui. Iš esmės „Magic Pad“ daro tai, ką ir turi daryti – saugo pelės pagrindą, priima siunčiamą lazerinį ar optinį signalą ir be jokių trukdžių leidžia pilnavertiškai išnaudoti pelės sugebėjimus. Abejonių nekelia ir kilimėlio patvarumas. Tvirtai apsiūti kilimėlio kraštai, gerai prie stalo kimbantis pagrindas leidžia pasitikėti šiuo kilimėliu, net ir neitin akylai saugant jį nuo aplinkos poveikio, naudojantis kompiuteriu kiekvieną dieną. Naudojantis „Magic Pad“ neteko susidurti su didesniais nesklandumais ar nepatogumais, nors verta pažymėti keletą dalykų. Siekiant atlikti kiek tikslesnius judesius, gali kilti sunkumų suvaldant pelytę, kadangi paviršius kiek slidokas ir galima menkutė atsako paklaida. Be to, jis pakankamai imlus nešvarumams, kas gali sukelti nepatogumų naudotojams, siekiantiems pedantiškos švaros ant stalo. Tačiau, tai tik maži priekaištai pakankamai solidžiam produktui.

Nors kaip ir visi „Aula“ serijos produktai, „Magic Pad“ negali pasigirti aukščiausia kokybe, šiek tiek geresnių medžiagų panaudojimas pakeltų šį produktą į visiškai kitą lygmenį, niekuo nenusileidžiantį aukštesnės klasės produktams. Tačiau, kol „Magic Pad“ neatsisakys keistoko, slidaus, blizgaus medžiaginio paviršiaus, šis kilimėlis išliks vidutinioku savo rinkoje ir neturės šansų konkuruoti su brangesniais, aukštos klasės firminiais produktais.

Pasirinkti „Magic Pad“ yra pakankamai priežaščių, o viena pagrindinių – puiki kaina. Jei jums reikia patikimo, kokybiško, ir puikų kainos/kokybės santykį turinčio pelės kilimėlio, „Magic Pad“ yra pasirinkimas būtent jums.

„Magic pad“ kaina lietuvoje – apie 9 eurus.