Gali būti, jog jei nesidomite kompiuterių technine įranga, nešiojamųjų kompiuterio gamintojo Eurocom vardą girdite pirmą kartą. Tačiau taip yra tikrai ne dėl to, jog tai maža ir niekuo neišsiskirianti kompanija. Na gal ir milžiniškais gamybos pajėgumais ji iš tiesų nepasižymi, tačiau jos produkcija yra viena galingiausių pasaulyje. Naujausiais kompanijos kūrinys – Scorpius nešiojamasis kompiuteris

Šis nešiojamasis kompiuteris savo išvaizda beveik niekuo neišsiskiria iš ekonominės klasės gaminių. Jame nėra jokių akį rėžiančių, iššaukiančių dizaino elementų, ar įspūdingų apšvietimo efektų. Apie išvaizdos apgaulingumą galime suprasti nebent iš pernelyg išsipūtusio korpuso, kurio storis yra beveik 5 cm.

Na o korpuso storis yra toks didelis, nes kompiuterio viduje slepiasi neeilinė geležis, kuri nesunkiai gali „pastatyti į vietą“ daugelį žaidėjų stacionariųjų kompiuterių. Kiti įrenginio matmenys yra taip pat nemaži – tai lemia ir pakankamai didelis 17,3 colio įstrižainės Full HD raiškos ekranas.

Eurocom Panther serijoje naudojami stacionariesiems skirti centriniai procesoriai, nes standartinių galia gamintojui pasirodė nepakankama. Šioje serijoje naudojami kiek paprastesni, nešiojamiesiems skirti variantai. Pats pigiausiais variantas – vidutinės klasės atstovuose dažnai randamas dviejų branduolių Intel Core i5 CPU, tačiau visi kiti – keturbranduoliai Core i7 serijos atstovai.

Kompiuteryje esančios galingos vaizdo plokštės turėtų tenkinti net didžiausių ekstremalų poreikius. Žaidėjams puikiai tiks GeForce GTX 675M ir GTX 680M grafikos kortos. Jei jums labiau patinka AMD produkcija, galite pasirinkti Radeon HD 7970M vaizdo plokštę. Vis dar nepakankamai įspūdinga? Galite pasirinkti variantą su dvejomis tokiomis grafikos plokštėmis, sujungtomis SLI arba CrossFire technologija. Darbui su grafika yra skirtos aukštos klasės nVidia Quadro K3000M, K4000M, K5000M kortos.

Kaip ir didesniuose stacionariuosiuose kompiuteriuose, čia randame keturis darbinės atminties lizdus. Joje galima įdėti iki 32 GB RAM, siūloma 1600 ir 1866 MHz dažniu dirbanti operatyvioji atmintis. Čia yra ir du, trys arba keturi lizdai skirti duomenų laikmenoms. Juose galima susikurti norimą SSD bei kietųjų diskų konfigūraciją.

Bazinės komplektacijos kompiuteris sveria 3,5 Kg, o tai yra išties nedaug, tokio lygio įrenginiui. Energijos tiekimu rūpinasi 8 cell’ų baterija. Bazinės komplektacijos Eurocom Scorpius (Core i5 3210M/ 8 GB RAM/ GF GTX 675M/ 750GB HDD) kainuoja 1468 eurus. Na o „šustriausios“ komplektacijos kompiuteris (be programinės įrangos ir papildomų išorinių įrenginių) Gali kainuoti daugiau nei aštuonis tūkstančius eurų.

Eurocom, Games.lt