Intel Atom serijai priklausantys procesoriai niekada negalėjo pasigirti didele sparta. Nepaisant to šis trūkumas būdavo kompensuojamas žema kaina, mažu TDP reitingu ir visos sistemos mažumu. Na o dabar buvo paviešinti neoficialūs naujos kartos Intel Atom procesorių techniniai duomenys. Ši Intel produktų serija yra pakrikštyta Cedar Trail vadu. Naujieji produktai turėtų atrodyti kur kas geriau nei jų pirmtakai. Jie bus spartesni ir pasižymės tokiu pačiu, ar net mažesniu TDP reitingu, nei senesnės kartos atstovai.

Naujausios kartos Atom procesoriai yra gaminami pagal modernų 32nm technologinį procesą. Stacionariesiems kompiuteriams bus pristatyti du skirtingi procesoriai: Atom D2500 ir D2700. Abu jie bis itin ekonomiški procesoriai, naudojami mažose ir  negalingose sistemose. Vis dėl to jų pilnai pakaks dirbti su biuro programomis, naršyti internete, peržiūrėti net ir aukštos kokybės media failus, bei tvarkyti kitus reikalus. To pakaks daugeliui namų ir biuro kompiuterių vartotojų.

Abu naujieji Intel procesoriai turės du branduolius. Atom D2500 pasieks 1,86 GHz dažniu, na o D2700 pasieks 2,13 GHz dažnį. Spartesnysis D2700 palaiko Hyper Threading technologiją, sukuriantį du virtualius branduolius. Abu procesoriai  turės po 1024 KB spartinančiosios L2 tipo atminties. Abiejų procesorių TDP reitingas tesieks 10W.  Na kaip ekonominės klasės procesoriui šios specifikacijos atrodo gan neblogos. Kaip ir senesnės kartos procesoriuose, bus naudojamas Intel NM10 šiaurinis tiltas. Šie procesoriai bus suderinami su standartu tapusia DDR3 tipo atmintimi. Kaip ir įprasta Atom‘ams jie bus pardavinėjami kartu su motininėmis plokštėmis.

Naujos kartos Atom‘ai, bus pirmieji šios serijos procesoriai kurių integruotas grafikos variklis palaikys DirectX 10 technologiją. Koks grafikos lustas bus integruotas šiuose procesoriuose nėra žinoma, tačiau tai turėtų būti arba apkarpytas senos kartos Intel HD, arba naujesnis Intel HD 2000 lustas, man asmeniškai labiau tikėtinas antrasis variantas, tačiau kaip bus iš tiesų pamatysime ateityje. Integruotas vaizdo posistemis palaikys nemažą kiekį naujų technologijų, tačiau jo brutalioji sparta ir toliau išliks simbolinė. Na o pirkėjai ieškantys spartos niekada nežiūrės į tokio tipo procesorius ir vaizdo plokštes, tad kažkokios galios reikalauti net ir nevertėtų…

Nei vienai ankstesniajai Atom‘ų kartai dar nebuvo tokios rimtos konkurencijos. Iki šiol AMD šioje klasėje neturėjo nieko įdomaus, tuo tarpu VIA yra nykštukinė įmonė, tad kažko stebuklingo jų pardavimai nerodo. AMD šių metų pradžioje pristatė naujuosius Fusion procesorius. Per pastaruosius mėnesius jų pardavimai buvo tiesiog puikūs . Intel procesoriai pasižymės mažesniu TDP reitingu, tačiau abiejose pusėse jis yra simbolinis. Na o pagrindiniu AMD ginklu taps vaizdo plokštė, kuri yra žymiai pranašesnė už Intel analogą. Naujieji procesoriai pasirodys paskutinį šių metų ketvirtį.