Kaip žinia, bene pirmą kartą asmeninio kompiuterio istorijoje norint pilnai išnaudoti operacinės sistemos galimybes teks turėti ne tik kad neintegruotą, bet ir pakankamai galingą vaizdo plokštę. „Windows Vista“ apetitu resursams nesiskundžia.

Įvertinti savo kompiuterio tinkamumą „Vista“ reikalavimams daugiau patyrę vartotojai gali vien užmetę akį į OS aprašymą ar forumus internete. Tuo tarpu mažiau patyrusiems, kurių, kaip žinia, dauguma, tai padaryti sunkiau. Į negalutines „Vista“ versijas „Microsoft“ dėjo „Windows Experience Index“ programą, kuri įvertindavo kompiuterio tinkamumą operacinei penkių balų skalėje. Įrankis neblogas, bet ne ten, kur jo reik – juk juo galima pasinaudoti tik „Vista“ jau įdiegus.

Štai čia į pagalba suskubo ATI. Kompanija pristatė „System Requiremens Lab“ varikliuko dėka sukurtą internetinę sistemą, kuri įvertina internauto kompiuterio tinkamumą „Windows Vista“ operacinei. Įvertinamas kiekvienas AK komponentas, na o prireikus galima ir pamatyti rekomendacijas, ką kompiuteryje reiktų tobulinti, kad „Vista“ jame veiktų tikrai gerai.

Gal ir neblogas dalykėlis. Nors aš visgi mieliau rinkčiausi informacijos paiešką internete – žmonių atsiliepimai dažniausiai gerokai tikslesni bei išsamesni už bet kokius automatinių sistemų patarimus.