Manoma, jog ATI turėtų pristatyti savo sukurtą „nVidia SLI“ architektūros analogą „MVP“(Multi Video Processing) jau šio mėnesio pabaigoje.

Liepos mėnesį rinkoje turėtų pasirodyti ir pirmosios MVP palaikysiančios pagrindinės plokštės. Neįvardyti šaltiniai jas gaminančiose kompanijose teigia, jog MVP palaikančios pagrindinės turėtų būti 5-10% pigesnės, nei su SLI suderinamos jų sesutės.

Apie MVP technologijos galimybes kol kas žinoma mažai. Aišku viena – turint galvoje, jog jai teks konkuruoti su SLI, ATI tikrai teks pasistengti. Internete sklando gandai, kad MVP bus gerokai demokratiškesnė už SLI technologija. Jei norint išnaudoti SLI privalumus reikia dviejų identiškų vaizdo plokščių, tai MVP ne va turėtų dirbti naudojant bet kokias dvi apynaujas video su ATI lustais. Svarbu, kad bent viena iš jų būtų suderinama su MVP, t. y. nauja, na o antra vaizdo plokštė, tinklapio Hexus.net teigimu, galės būti bet kokia (žinoma, pagaminta ATI).

MVP taip pat turėtų ir kiek kitaip skirstyti duomenų srautą abiem vaizdo plokštėms. SLI atveju darbas dalijamas į dvi lygias dalis, tuo tarpu MVP architektūrai toks sprendimas netinka, nes vaizdo plokštės gali būti ne vienodo pajėgumo.

Na, laukiame. Įdomu, ar ATI MVP architektūra nepavėluos ir negausime situacijos, kuomet visi galintys sau leisti dviejų vaizdo plokščių sistemas jau bus sulipę į „nVidia“ traukinį.