Net jei labai ir nesidomite fantastika, bent viename filme turbūt teko matyti, kad žmonijos ateitis vaizduojama kaip glaudus ryšys su technologijomis. Didžiajame ekrane herojai neretai ne tik kompiuteriais naudojasi, bet ir turi jų dalelę savyje. Tereikia prijungti prie pakaušio laidą ar roboto koją ir štai – smegenys kaip ant delno…

Gal ir atrodo gražiai, bet turėti elektrodų rinkinį pakaušyje turbūt norėtumėm retas. Nepaisant to, Floridos mokslininkai plačiajai visuomenei pristatė futuristinį daiktą, kuris jau kurį laiką bandomas su žmonėmis. Tai į galinę galvos dalį jungiamas įrenginys, turintis 144 mikroelektrodus, kurių dėka bendrauja su ne kuo kitu, o mūsų neįkainojamom smegenim. Skamba neįtikėtinai, bet… taip yra.

Šio futuristinio žaislo paskirtis – padėti smegenims suvokti vaizdą ir erdvę kuomet to padaryti neleidžia sąlygos (naktis) arba fizinės kliūtys (aklumas). Bandymai su neregiais jau davė teigiamų rezultatų – naudodami „Brain Port“ pavadintą prietaisą kai kurie iš jų sugebėjo sugauti metamą kamuolį, „pastebėti“ iš priešais artėjančius žmones, rasti duris. Suprantama, matyti to jie nematė – talkino „Brain Port“.

Skamba kiek baisokai, bet, geriau pagalvojus, visai nebaisus įrenginukas. Bent jau kol naudojamas geriems tikslams. Tačiau net ir tokiu atveju naudoti „Brain Port“, tarkime, realistiškiems žaidimams nenorėčiau – kur jau kur, o į mano galvą be būtino reikalo tikrai nieks nelys! 😉