ASUS oficialiai pristatė nešiojamiesiems kompiuteriams skirtą išorinę vaizdo plokštę „ROG XG Station“. Tai jau antrasis kartas, kuomet bendrovė oficialiai anonsuoja šį produktą – dabar, laimei, kalba eina jau apie realų jo pasirodymą rinkoje.

„ASUs ROG XG Station“ viduje darbuosis „nVidia GeForce 8600 GT“ lustas ir „Dolby Digital“ erdvinio garso informaciją gebantis apdoroti garso procesorius. Taigi, ši išorinė vaizdo plokštė atliks ne tik vaizdo, bet ir kitas pagalbines funkcijas. Tai matyti ir iš kitų joje įrengtų jungčių – keturi USB lizdai, jungtys ausinėms, garso lygio reguliatorius. Taip pat nepamirštas ir ekranas, rodantis garso lygį, vaizdo procesoriaus darbo dažnį ir temperatūrą, kadrų per sekundę informaciją, integruoto ventiliatoriaus greitį.

ASUS teigia, kad naudojant „ROG XG Station“ vaizdo apdorojimo sparta, lyginant su „Intel 945GM“ ir 965GM lustų siūloma, bus didesnė, atitinkamai, 12 ir 6,7 karto. Na, gal tai ir tiesa, bet apskritai „GeForce 8600 GT“ jau kurį laiką nėra labai siektinas spartos etalonas.

Prie nešiojamo kompiuterio „ROG XG Station“ jungiasi per „ExpressCard“ jungtį, tad maksimali duomenų perdavimo sparta galės būti iki 250 MB/s. Tai iš dalies paaiškina, kodėl galėjo būti pasirinktas 8600GT lustas – spartesnio potencialas menkai būtų išnaudojamas dėl ribotos sąsajos pralaidos.

Kainos kol kas neaiškios, bet jau kyla klausimų, kas gi tokį priedą pirks – naujų žaidimų mėgėjams „ROG XG Station“ siūlomos spartos nepakaks, tuo tarpu nešiojamais kompiuteriais dirbantieji biuro darbus kažin ar tokio priedo išvis ieškos.