ASUS pranešė planuojantys pristatyti pirmą pasaulyje vaizdo plokštę su trimis procesoriais. Nors sumanymas intriguojantis, praktinė jo nauda kol kas kelia nemažai abejonių.

„ASUS EAH3850 Trinity“ pavadintoje vaizdo plokštėje darbuosis trys MXM modeliai su „ATI Radeon HD 3850“ lustais, taigi, bendras „shader“ procesorių kiekis sieks 960, na o tekstūrų apdorojimo modulių ir renderinimo „back endų“ bus po 48. Deja, kol kas nėra žinomi taktiniai dažniai. Kaip teigia techninės įrangos naujienų svetainė „Nordic Hardware“ – todėl, kad ASUS tebesvarsto, ar „EAH Trinity“ rengti masinei gamybai, ar apsiriboti tik koncepto demonstracija.

Sumanymas nešiojamiems kompiuteriams įprastomis sąlygomis skirtus MXM modulius montuoti ant vaizdo plokštės nėra naujas – jį jau planavo įgyvendinti MSI kuomet jiems prisireikė ant vienos plokštės sumontuoti du vaizdo procesorius. Vėliau šių planų buvo atsisakyta.

„ASUS EAH3850 Trinity“ turėtų aušinti „heat-pipe“ tipo vėsinimo sistema, tačiau turėtų būti ir galimybė naudoti skystą vėsinimą – tai leistų ne tik užtikrinti stabilesnį darbą, bet ir gal būt imtis vaizdo plokštės su trimis procesoriais turbinimo.

Rinkos ekspertai atkreipia dėmesį, kad tradiciškai nešiojamiems kompiuteriams skirti vaizdo procesoriai yra brangesni, taigi „ASUS EAH3850 Trinity“ kaina gali viršyti 500 JAV dolerių. Tokiu atveju šią plokštę kažin ar apsimokėtų rinktis, nes už 450 dolerių jau galima dairytis į „ATI Radeon HD 3870 X2“.

Bus įdomu stebėti, ar vaizdo plokštės su trimis procesoriais netaps populiariu sprendimu. Juk modeliai su dviem lustais kažkada taip pat buvo drąsi egzotika, na o dabar tapo kasdienybe.