Vaizdo plokščių gamintojos Asus gamą papildė išskirtinis produktas – galingiausia vaizdo plokštė pasaulyje. Tai yra antros kartos Ares vaizdo plokštė, turinti du Tahiti XT grafinius branduolius. Pirmoji Ares serijos plokštė buvo pristatyta 2010-aisiais ir apjungė dvi HD 5870 vaizdoplokštes „po vienu kapotu“. Na o naujosios galia prilygs dviem HD 7970 GHz Edition. To pakanka, kad ši plokštė taptų sparčiausia pasaulyje. Kaip ir visi tokio rango Asus produktai, šis priskiriamas ROG šeimai.

Abu plokštės branduoliai dirba 1050 MHz dažniu ir dėka Boost technologijos gali pagreitėti iki 1100 MHz. Palyginimui HD 7990 versijose, kurias gamino TUL (silpnesnioji Powercolor, Club3D, VTX3D) Šis greitis tesiekia 900 MHz, ir turi OC režimą, kuris leidžia pasiekt 925 MHz. Asus plokštėje atminties greitis siekia 6600 MHz, kai kitose dviejų Tahiti XT GPU – vos 5500 MHz

Atskiro dėmesio reikalauja plokštės aušinimo sistema. Ji veikia kartu kaip ir orinė ir kaip aušinimo skysčiu sistema. Tai leidžia numušti šios karštos vaizdo plokštės temperatūras. Rezultatas – net 31 laipsniu žemesnės temperatūros, nei standartinėje nVidia GeForce GTX 690 versijoje.

Net ir silpnesnės versijos naudoja ypatingai daug elektros energijos. Taigi ir šiai ėdrūnei išmaitinti reiks galingo maitinimo bloko. Asus rekomenduoja rinktis 850W galios modelį su bent 42A 12V linijoje, taigi ne kiekvienas šaltinis jai bus tinkamas, bet pakaks ir ne paties brangiausio modelio. Nuo maitinimo šaltinio į plokštę keliaus trys aštuonių kontaktų maitinimo jungtys

Kaip ir visos Asus Mars ir Ares serijų plokštės, šios bus tokios pat limituotos serijos. Dienos šviesą išvys tik 1000 tokių vaizdo plokščių. Kaina? Kol kas nėra atskleidžiama, bet patikėkite, per maža nepasirodys. Palyginimui, paprastesnė Powercoler HD 7990 Devil 13 , kuri yra techniškai žymiai paprastesnė kainuoja 900 eurų, taigi Asus gali paprašyti dar daugiau pinigų.

Asus, Games.lt