Gandai apie galimą kompanijų susijungimą eilinį kartą pasitvirtino – oficialiai pranešta, kad bendrovės ASUS ir „Gigabyte“ suvienys savo jėgas. Priešingai nei ATI ir AMD atveju, nieks nieko šiuo atveju neperka – bus kuriama bendra įmonė, kuri koordinuos efektyvų abiejų kompanijų resursų panaudojimą sėkmingai veikliai.

Vienas iš svarbesnių naujos įmonės uždavinių bus valdyti „Gigabyte“ vaizdo ir pagrindinių plokščių gamybos ASUS gamyklose procesą.

„Gigabyte“ priklausys 51% naujos įmonės akcijų, na o likę 49% atiteks ASUS. Sandėris turėtų būti baigas iki Naujųjų metų, apytikslė jo vertė – 244 mln. JAV dolerių. „Gigabyte“ ir ASUS bendradarbiavimo padarinius gaminamiems produktams ir jų žymėjimui kol kas komentuoja nenoriai – apie tai kalbėti, kompanijų atstovų teigimu, dar ankstoka.

Kaip buvo kalbama ir anksčiau, bendradarbiavimas turėtų padėti Taivanio kompanijoms ASUS ir „Gigabyte“ efektyviau konkuruoti rinkoje su kitomis bendovėmis, ypač – su kinais „Foxconn“.

Abi jėgas sujungiančios bendrovės tradiciškai laikomos primojo diviziono pagrindinių ir vaizdo plokščių gamintojomis. Taigi, aš asmeniškai tikiuos, kad ASUS ir „Gigabyte“ bendradarbiavimo nauda bus kokybiškesni, įdomesni produktai, o ne vien sutaupytos gamybos lėšos.

Taigi, dar vienas susijungimas ir dar viena vaizdinga nuotrauka 🙂