ASUS plečia „Eee“ prekės ženklu pažymėtų produktų šeimą – prie mažųjų nešiojamų kompiuterių prisijungė stalinis kompiuterius HD televizorius bei monitorius su integruotu kompiuteriu (na taip, skamba gerai).

Pirmasis prekyboje pasirodyti turėtų „ASUS E-DT“ arba tiesiog „Eee DT“ pavadintas stalinis kompiuteris, kuris bus parduodamas be monitoriaus. Jame darbuosis „Intel Celeron“ šeimos procesorius, tačiau ilgainiui jį turėtų pakeisti kol kas kodiniu vardu „Shelton“ vadinama platforma. Kompiuteris turėtų kainuoti apie 300 JAV dolerių, vėliau prognozuojamas kainos mažėjimas iki maždaug 200 dolerių. Šiam „Eee“ šeimos naujokui didelės sėkmės neprognozuojama – visgi stalinių kompiuterių pardavimai nuolat krenta, o konkurencija jų rinkoje itin stipri.

Kiek įdomesnė naujiena – „Apple iMac“ kompiuterį savo sumanymu primenanti sistema „Eee Monitor“. Tai bus 19 arba 21 colio įstrižainės ekranas, už kurio gyvens ir visas kompiuteris su integruotu TV imtuvu. Numatoma sistemos kaina nesiekia nė 500 JAV dolerių, na o pristatymas suplanuotas rugsėjo mėnesį. Kompiuteryje-monitoriuje darbuosis „Linux“ šeimos operacinė sistema.

Na ir bene įdomiausia, trečioji „Eee“ šeimos naujovė yra „ASUS Eee TV“ – 42 colių įstrižainės HD televizorius su integruotu kompiuteriuku, valdomu „Linux“ operacinės. Jo pasirodymas prekyboje taip pat planuojamas tik rugsėjį, o ir klausimų kol kas daugiau nei atsakymų – ar bus palaikoma pilna HD raiška? Kokio tipo matrica bus naudojama? Rinkos specialistai iškart prognozuoja, kad „Eee TV“ kelią į pirkėjų namus gali apsunkinti tai, kad ASUS ir Eee vardai gerai žinomi tik kompiuterių mylėtojams, o ne plačiosioms masėms.

Štai tiek naujovių. Nors sprendimai ir nebrangūs, įdomus, visi jie tikrai turėtų kentėti nuo bendro bėdos – po „Eee“ nešiojamų kompiuterių pasirodymo apie juos daug kalbėta, rašyta, net nesidomintys IT susidarė vaizdą, kad „Eee“ – minimalių galimybių sprendimai. Šio šleifo ASUS, tikėtina, bandys kaip nors atsikratyti. Nors… gal kaip tik ne, drąsiai eis į IT pasaulį su sava „Taupos“ vardo versija „Eee“?