„ASUS Eee 4G“ kompiuteriuką turbūt galima drąsiai pavadinti viena pastebimesnių pastarojo mėnesio naujienų. Su triukšmu pasirodęs JAV ir kitur, tame tarpe – Lietuvoje, kompiuteris su 7″ įstrižainės ekranu, „Linux“ operacine bei 4 GB talpos SSD disku sulaukė didelio pirkėjų susidomėjimo. Didele dalimi ir dėl kainos, kuri pas mus siekia apie 1100 litų.

Už šiuos pinigus gauname iki trijų valandų ar net daugiau tveriantį be elektros mobilų kompiuteriuką, kuris nedidelis ir iš esmės tinka internetui bei kitiems paprastiems darbams. Galima žiūrėti ir filmus. Na, gal ir tikrai neblogas variantas, juolab kad ir apkarpyta arba normalią „Windows XP“ versiją norint galima sugrūsti. „ASUS Eee 4G“ priekaištaujama tik dėl visgi kiek mažoko 7″ ekrano bei kiek ankštokos 4 GB vietos (nors jos ir galima padauginti naudojant atminties korteles).

„ASUS“ jau kurį laiką rengėsi pristatyti patobulintą Eee versiją su 8 GB talpos SSD disku bei 10 colių ekranu. Deja, paaiškėjo, kad ji pasirodys tik kitais metais. Taigi, tie, kas neskubėjo dabartinės versijos pirkti buvo kiek nuvilti – tobulesnės teks palaukti.

Nėra žinoma, kokios raiškos bus „Eee 8G“ 10 colių ekranas, bet spėjama, kad bent 1024×600 galima tikėtis. Taip pat nėra žinoma ir būsima kompiuteriuko kaina, bet spėjama, kad JAV rinkoje ji sieks 499 dolerius.

ASUS Eee 4G