ASUS pranešė oficialiai pristatysiantys „Eee“ nešiojamą kompiuteriuką su „Windows XP“ operacine sistema. Prie jos bus pridedama ir kitų „Microsoft“ programų, kai kuriuose regionuose – ir „Works“ raštinės įrenkių paketas.

Kompiuteriuko versija su „Windows“ vadinsis „Eee-XP“. Jos kaina kol kas nežinoma, tačiau logiška spėti, jog ji turėtų būti keliais šimtais litų didesnė nei kad kainuoja „Eee“ su „Linux“.

Žinoma, entuziastai „Windows XP“ sugrūdo vietoje „Linux“ labai greit jau po pirmosios „Eee“ versijos pasirodymo. Tačiau tokios modifikacijos reikalauja nemažai žinių, o ir laiko sugaištama. Tiems, kam trūksta vieno ar kito – laiko ar žinių – variantas su iškart įdiegta ir atpažįstama „Windows XP“ gali pasirodyti tikrai patrauklus.

Nerimauti galima nebent dėl kompiuteryje naudojamos SSD atmintinės ištvermės – ligi šiol daugelyje tokio tipo produktų „Linux“ naudota ne tik kaip pigesnė operacinė sistema, bet ir dėl to, jog geba optimaliai paskirstyti įrašymus į atminties ląsteles. Tuo tarpu „Windows XP“ tokių priemonių neturi. Žvelgiant iš kitos pusės – niekas netrukdo ASUS patiems jas parengti, o ir šiaip, jei „Windows“ naudojimas „Eee“ kompiuteryje grėstų problemomis, kažin ar gamintojas pats siūlytų modelį su šia OS.