Procesorius gaminanti bendrovė ARM, kurios lustams neseniai teko nemažai konkurentų „Intel“ kritikos, pasirodo, rimtai dairosi į mažųjų nešiojamų kompiuterių rinkoje. Taigi, ateityje įtampa tarp kompanijų turbūt tik didės, o arenoje vis dažniau šmėžuos stiprus „Intel“ konkurentas, kuris ilgą laiką buvo nepelnytai pamirštas.

ARM nusitaikė ten, kur jų patirtis įspūdinga, o „Intel“ uždirba daug – į mažuosius kompiuteriuos, naudojančius „Atom“ procesorius. Jiems kompanija siūlys savo ARM11 architektūra grįstus lustus – Cortex A8 ir Cortex A9. Pirmasis iš jų pasirodo jau kitais metais, tuo tarpu jo kelių branduolių versijos „Cortex A9“ turėtume sulaukti 2010-aisiais.

Būtent jis ir turėtų būti skirtas nebrangiems kompiuteriams, nors juos gali būti bandoma naudoti ir „Cortex A8“.

„Ateityje mūsų procesoriai dirbs tinklo kompiuteriuose. Daugiau informacijos paskelbsime per kelis artimiausius mėnesius“, – teigia ARM mobilių sprendimų grupės vadovas Robas Coombsas.

Taigi, ARM stoja į kovą su „Intel“. Pastarieji, beje, kartą jau pasirodė ne kaip – „Intel“ buvo užsimoję siūlyti ARM architektūros procesorius, tačiau greitai persigalvojo ir pardavė savo dukterinę „Xscale“ bendrovę kompanijai „Marvell“ teigdami, kad susitelks ties x86 lustais.

Savotiška šachmatų partija – kuomet ARM žengia į mažųjų kompiuterių rinką, kurioje labai stiprūs „Intel“, pastarieji žada siūlyti „Atom“ procesorius smarphonams, t. y. žengti į rinką, kurioje karaliauja ARM. Bus įdomu stebėti, kuo viskas baigsis.