Nuo galingo nešiojamojo kompiuterio apžvalgos pereinu prie negalingo, tačiau ekonomiško, patogaus nešiojamojo kompiuterio Samsung NC-110. Šis kompiuteris pasižymi ypač ilgu veikimo laiku neprijungus prie elektros šaltinio; jis siekia net dešimt valandų! Šią apžvalgą rašysiu būtent su šiuo nešiojamuoju kompiuteriu, kad įsitikinčiau, ar patogu rašyti su tokiu mažu kompiuteriu.
Įpakavimas:
Tai turbūt vienintelis mano apžvelgtas produktas, kuris labai neišvaizdžia pakuotę, net kortelių skaitytuvo pakuotė atrodo geriau. Kad susidarytumėte pakuotės vaizdą, galiu pasakyti, kad ji yra beveik picos pakuotės kopija, tik modernesnė. Ji yra nespalvota ir ant jos galima rasti tik Samsung logotipą. Mane nustebino, kad ant pakuotės neradau jokių specifikacijų. Taigi apie pakuotės išorę daugiau nėra ką kalbėti. Pakuotės viduje randame nešiojamąjį kompiuterį, įdėtą į minkštą maišelį, bateriją ir maitinimo bloką. Kažkaip pasigedau programinės įrangos diskų ir naudojimo instrukcijos.
Specifikacijos:
Savybės:
Šis kompiuteris ne tik yra nebrangus, jame įdiegta daug pažangių savybių padedančių kas dieną nuveikti daugiau. Be to, Jūs galite rinktis iš įvairių stilingų spalvų. Originali „Windows® 7 Starter“ operacinė sistema supaprastina kasdienes užduotis, o naudodami sumanią bevielę jungtį automatiškai prisijungsite prie bet kurio aktyvaus tinklo, o taip pat su išmaniuoju telefonu galite prisijungti prie interneto praktiškai iš bet kur.
Keliaujant šis kompiuteris taip pat labai gerai pasitarnaus kaip puikus kompanionas ilgose kelionėse, nes jis naudoja 6 celių bateriją, kuri veikia iki 10 valandų budėjimo režime ir apie 5 valandas apkrovus. Tai išties yra labai daug atsižvelgiant į konkurentus, kurie negali pasiūlyti tokios talpios baterijos ir tokio ilgo veikimo laiko.
„Samsung NC-110“ turi LED ekraną, kuris taupesnis nei kitų tipų ekranai. Taip pat optimizuota apdorojimo technologija užtikrina ilgą prietaiso veikimą. Kompiuterio korpusas yra tvirtas, todėl net susinervavę ir daužydami jį, jo neapgadinsite „Samsung“ teigia, kad „NC-110“ korpusas yra atsparus įbrėžimams, ant jo nesikaupia pirštų antspaudai, tačiau iš tikrųjų taip nėra.
Ekranas padengtas specialia danga, kuri sumažina atspindžius. Net ir šviesią dieną galima matyti aiškų ir ryškų vaizdą. O su mažiau energijos naudojančiu LED ekranu kompiuteris yra mobilesnis. NC110 pateikiamas su patobulintomis ryšių technologijomis, įskaitant 802.11b/g/n belaidį ir 3G modemą (HSPA, WiMAX ir WiBRO), kad bet kur galima būtų naudotis internetu.
„Samsung NC110“ turi originalų lankstą, jungiantį dangtį su klaviatūra. Tai reiškia, kad ekranas atrodo tarsi susiliejęs su klaviatūra net kai yra atidarytas, o jo padėtį galima reguliuoti lengviau. Mane labai sužavėjo šio kompiuterio dizainas, mieste ar dar kur nors būsite tikrai išskirtiniai.
Tai tiek apie savybės nors jų nėra be galo daug, tačiau jos yra labai išskirtinės ir vien dėl šių savybių šis kompiuteris atitinka savo kainą, kurią sužinosite vėliau.
Galinėje kompiuterio dalyje nėra jokių jungčių, nes ta vieta yra per plona ir toje vietoje dedasi baterija. Priekinėje dalyje yra tik viena jungtis, tai yra SD kortelių skaitytuvo. Visos jungtys sukištos į šonus.
Kairėje pusėje yra viso labo tik trys jungtys: maitinimo, interneto kabeliui skirta jungtis ir viena USB 2.0 jungtis. Taip yra dėl to, kad toje pusėje yra aušinimo grotelės pro kurias pašalinamas šiltas oras iš kompiuterio.
Dešinėje pusėje randame kur kas daugiau jungčių, tai yra: garso ir mikrofono jungtys, kurios dažniausiai būna kompiuterio priekyje, bet jau nebe pirmą kartą matau tokį sprendimą, toliau dvi USB 2.0 jungtys, išoriniam monitoriui ar projektoriui prijungti skirta VGA jungtis, užrakinimo lizdas bei gražiai atrodantis įjungimo/perkrovimo mygtukas, kuris šviečia mėlyna LED šviesa.
Dizainas:
Taip, tai pirmiausia kas man labiausiai krito į akį pirmą kartą pamačius šį internetinį nešiojamąjį kompiuterį, tai yra jo dydis. „Samsung NC-110” yra tikrai labai nedidelis. Su tiksliais išmatavimais jau galėjote susipažinti specifikacijose, bet dėl dydžio nėra ko nustebti – šis kompiuteris yra skirtas mobiliam, patogiam ir ekonomiškam vartojimui. „Samsung NC-110“ korpusas neturi aštrių kampų, jie yra gan nemažai suapvalinti, todėl labai patogiai guli ant kelių. Jis sveria tiek mažai, kad jį galima su viena ranka laikyti, o su kita jį valdyti.
Taigi yra keli skirtingi šių kompiuterių modeliai, tiksliau skiriasi tik spalva. Galima rinkti iš šių spalvų: juodos, raudonos ir mėlynos. Šios spalvos yra iššaukiančios, todėl mieste ar tarp žmonių visada su šiuo kompiuteriu galima jaustis stilingai.
Kompiuterio ekrano išorinė pusė yra blizgi. Nors „Samsung“ teigia, kad ant jo nesikaupia pirštų antspaudai, taip nėra. Jie gana ryškiai matosi, todėl reikėtų vengti liesti šią vietą, o, kaip žinoma, norint pašalinti pirštų anspaudus, reikia šlifuoti tą vietą. Vidinėje pusėje yra pats ekranas, o aplink ekraną yra nelygus paviršius, tiksliau su dubutėmis kaip golfo kamuoliukas, todėl bent jau man tai atrodo labai gražiai ir solidžiai.
Ekranas ir pats kompiuterio korpusas nesiliečia, tarp jų yra padarytas tarpas, o pats ekranas laikosi ant dviejų nedidelių vyrių, kurie apklijuoti plėvele nuo subraižymų. Virš ekrano yra įrengta internetinė kamera. Kažkaip nustebau kai pamačiau, kad šalia nėra mikrofono, bet jis yra įmontuotas kitoje vietoje, šalia klaviatūros. Kalbant apie internetinę kamerą ji yra 1.3 megapikselio kaip ir kitų daugelio internetinių kamerų. Kokybe ši kamera negali pasigirdi, bet internetiniams pokalbiams puikiai tiks.
Dėl plono korpuso ir gan storos baterijos įdėjus baterija kompiuteris truputį pasikelia, bet tai netrukdo, net atvirkščiai, tampa daug patogiau naudotis kompiuteriu. „Samsung NC-110“ stovi ant 4 guminių kojelių, kurios, galiu pasakyti, tikrai neslysta. Kartais pasitaiko, nors ir kojelės būna guminės, tačiau slydimas vis tiek išlieka.
Greitis:
„Samsung NC-110“ internetinis kompiuteris naudoja „Intel ATOM N455“ vieno branduolio procesorių, veikiantį 1.66Ghz dažniu. Šis procesorius pasižymi ypač taupiu elektros naudojimu , kuris siekia beveik 7 W, analogiškai ir išskleidžiama šilumos energija yra tokia pat. Grafinį vaizdą apdoroja procesoriuje įmontuotas „Intel GMA3150“ grafinis posistemis, kurio branduolio dažnis dirba 200MHz taktiniu dažniu ir turi 384 MB darbinės atminties. Tai tikrai nėra tas grafinis posistemis, su kuriuo būtų galima žaisti kokius nors žaidimus.
Šis kompiuteris visiškai netinka žaisti žaidimus, net ir su mažiausiais nustatymais. Kompiuteris turi 1 GB DDR3 operatyviosios „Samsung“ atminties, kurią laisvai galima praplėsti iki 2 GB. Kaip internetiniam kompiuteriui mane nustebino jo talpumas – jame įmontuotas 5400aps/min 250 GB talpos diskas, kuris palyginus yra gana greitas.
Programinė įranga:
Kartu su kompiuteriu gaunate visą šūsnį įvairių programų: „Easy Resolution Manager“ „Samsung Update Plus“ „Easy Display Manager“ „Easy Battery Manager“ „Easy Network Manager“ „Easy SpeedUp Manager“ „Adobe Reader“ „Easy File Share“ „Samsung Support Center“ „Easy Content Share“. Jei nors kažkiek mokate anglų kalbos, laisvai suprasite, ką šios programos daro. Visos šios programos ypač praverčia naudojant kompiuterį skirtingose aplinkose. Jei reikia tylos galima įjungti tylos režimą, jei reikalingas geras apšvietimas klavišų kombinacijos pagalba lengvai galima pakeisti apšvietimą. Išjungti/įjungti jutiklinį padą, klaviatūrą, internetinę kamerą.
„Samsung NC-110“ yra įdiegta „Windows 7 Starter“ operacinė sistema. Tai yra supaprastina „Windows 7“ operacinė sistema, su pagrindinėmis funkcijomis.
Testas:
Šį kartą nenaudosiu jokių programų kompiuterio greičiui ir spartai nustatyti, o tiesiog papasakosiu kaip šis kompiuteris veikia praktikoje. Pirmiausia norėčiau pasakyti, kad kompiuteris kartais pakimba tiesiog naršant internete. Ypač jei žiūrimas aukštos raiškos video įrašas, kompiuteris tiesiog nesugeba normaliai be trūkčiojimų rodyti įrašo. Naudojant kompiuterį lauke nekilo jokių keblumų dėl apšvietimo, nes šio kompiuterio ekranas ryškiai rodo net ir saulėtą dieną. Tik dar kartą galiu patikrinti ir pasakyti, kad nepuoselėkite vilčių ką nors pažaisti su šiuo kompiuteriu, net pikti paukščiai prastai veikia ant šio kompiuterio.
Verdiktas:
„Samsung NC-110“ internetinis kompiuteris tinka tiek naršymui internete, tiek darbui su ofiso programomis, tačiau jis prastai susidoroja su daugiau kompiuterio resursų reikalaujančiomis programomis. Turbūt visas neigiamas kompiuterio savybes kompensuoja jo veikimo laikas , kuris siekia iki 10 valandų, ir nedidelė, apie 850 litų siekianti kaina, kurios jis tikrai vertas.
3 Komentarai
deivix
daug prirasyta, bet kad jau viska perskaiciau tai galiu pasakyt kad gera apzvalga ir kad kompas su neblizgiu ekranu uz 850 lt tikrai apsimoka.;)
Ndx
Nieko iskirtinio lyginant ssu kitais netbukais cia nera
Mage-7
Oi pabaikit jūs su notebook’ais ant kelių vieną kartą ypač vyrai. 🙂