Panašu, kad pasaulinėje rinkoje kovą su „Blu-ray“ pralaimėję „Toshiba“ gali bandyti atsigriebti Kinijoje. Kompanija atsisakė parduoti teises naudoti HD DVD diskų technologiją Taivanio bendrovei. Analitikai spėja, kad japonai tiesiog nenori silpninti savo pozicijų plėtojant Kinijoje aktyviai plėtojamą CBHD formatą.

Jis yra grįstas HD DVD ir skirtas specialiai Kinijos ir tik jos rinkai. Su ja „Toshiba“ veikiausiai sieja nemažas viltis, tad ir neskuba prekiaut teise į HD DVD technologijas. Šių metų Olimpinių žaidynių šalis yra didžiausia rinka pasaulyje, o HD era joje dar neišaušo, taigi, nenuostabu, kad nenorima praleisti gardaus kąsnelio. Žinoma, nemiega ir konkurentai, taigi, galime sulaukti antro formatų kovos raundo lokalesniu mastu.

Kita vertus, ir Taivanio bendrovės HD DVD technologijomis veikiausiai domisi ne šiaip sau. Gali būti, kad jos taip pat taikosi į Kinijos rinką. Net jei ir nesitaiko, teises į HD DVD galima būtų panaudoti kaip derybinį argumentą su „Sony“ tariantis dėl mažesnių „Blu-ray“ licencinių mokesčių.