Žaidimų periferijų gamintojai ėmėsi veiklos sukurti peles, kurios būti priimtinos visiems žaidėjams.„Razer“ suprato, kad reikia sukurti tokią pelę, kuria būtų patenkinti, todėl per pastaruosius keletą metų matėme juos išleidžiant įrenginius, tinkančius tam tikrai žaidėjų grupei. Darbar Razer plečia „Naga“ šeimą pristatydami naują pelę — „Hex Edition“. Naujoji pelė naudoja nauja nykščio mygtukų išdėstymą. Mygtukai yra mechaniniai, jie veikia panašiu principu kaip ir „Razer Black Widow Ultimate“ klaviatūros mygtukai, šios klaviatūros apžvalgą galite rasti čia. Pelė pritaikyta MOBA ir veiksmo RPG žaidimų mėgėjams. Tai gi šiandien ir norėčiau savo apžvalgoje apžvelgti šią pelę, ir kas ją skirią nuo ankstesnių versijų.

Pakuotė:

Pelė atkeliauja solidžioje pakuotėje, kurioje vyrauja jau įprastos „Razer“ spalvos: juoda ir žalia. Priekinėje pakuotės dalyje yra produkto nuotrauka ir pažymėtos kelios specifinės šios pelės savybės. Priekinė dalis gali būti atidaryta kaip durys.

Atidarius dangtelį pamatome pačia pelę, o kitoje dangtelio pusėje plačiau ir su iliustracijomis aprašytos tos pačios savybės, kurios nurodytos ir kitoje pusėje.

Kitoje pakuotės pusėje vėl yra„Razer Naga Hex“ pelės nuotrauka ir USB 2.0 kištuko nuotrauka. Iš nuotraukos galima sakyti, kad kištukas yra paauksuotas ir nurodytas jo ilgis. Tai pat savybės, kurios aprašytos 10 skirtingų kalbų.

Iš pakavus pelę pakuotėje yra pati pelė, produkto informaciniai lapeliai(greito paleidimo gidas, gidas, „Razer“ logotipo lipdukai) bei du papildomi nyksčio laikikliai, kurie yra guminiai ir neslysta.

 
 

Specifikacijos:

 

Dizainas:

Pati pelę yra paremta panašiu dizainu kaip ir „Razer Naga“ pelės. Pats pelės paviršius yra blizgantis ir plastmasinis. Man tai atrodo ganėtinai keistą, kad būtent tokia pasirinkta medžiaga pelės viršutinei daliai. Paviršius yra išmargintas įvairiais žalios spalvos raštais. Viršuje yra gamintojo logotipas, kuris pulsuojančiai šviečia, taip pat naudojant programinę įrangą galima nustatyti, kad šviestu visada arba iš vis nešviestu, tą pati galima padaryti ir su pelės ratuku, tik jis nepulsuoja. Viršuje yra du mygtukai, kurie gali būti programuojami. Asmeniškai aš nustatęs su šiais mygtukais keisti pelės jautrumą.

Kairiojoje pelės pusėje, kur dedamas nykštys yra 6 mechaniniai mygtukai. Šiai mygtukai atlieką tą pačia funkciją kaip ir 1-6 mygtukai esantys ant klaviatūros, virš raidžių.  Taip pat  šie mygtukai gali būti naudojami kaip 1-6 mygtukai esantys skaičių klaviatūroje. Šią savybė galima panaudoti apvertus pelę ir paslinkti jungiklį. Mygtukų centre yra nykščio laikymo vieta kartu su guminiu laikikliu, kurį galima pakeisti į du kitus, kurie pridėti pakuotėje.

Pelės priekyje galima pamatyti centre įmontuotą laidą aptrauktą medžiagą. Šis laidas turi paauksuotą USB 2.0 jungiklį.Žvelgiant tiesiai į du pagrindinius mygtukus galima pamatyti, kad šie mygtukai yra banguoti, centre jie turi įdubimus. Tai lengva suprasti kodėl taip padaryta, viskas dėl to, kad pirštai nenuslystu ir spaudyti mygtukus yra labai malonu.

Apvertus pelę pirmiausia pastebima glotnus ir labai slidūs padeliai, kurie suteikia naudojimosi laisvę, jie nei kiek nelimpa ir neužstringą. Centre yra įtaisytas lazerinis sensorius, kuris yra iki 5600DPI jautrumo ir siunčia signalus 1000Hz dažniu ir vėlavimo laikas yra 1 milisekundė.

Tai tiek apie patį pelės dizainą. Jis yra savaip subtilus. Neperseniausiai „Razer“ pristatė versiją, kuri šviečia raudonai. Man pelė pasirodė šiek tiek per maža mano rankai, galbūt tai yra dėl to, kad labai ilgą laiką jau naudoju „Roccat Kone [+]“ pelę.
 

Programinė įranga:

„Razer Naga Hex“ pelė naudoją naują „Synapse 2.0“ programinę įrangą. Ši programinė įranga pakeičia standartinį programinės įrangos langą naudotą senesniuose produktuose ir dabar pradeda naudoti standartinį instaliacijos langą ir prisijungimo sistemą. Reikia sukurti savo vartotoją. Kai tai atlikta, programinė įranga patikrina atnaujinimus, juos atsisiunčia ir instaliuoja.

„Synapse 2.0“ programinė įranga visus galimus nustatymus rodo viename lange ir automatiškai sinchronizuoja su Jūsų vartotojo profiliu. Visi nustatymai išsisaugo profilyje ir būdami bet kur galite prisijungti su savo vartotoju prie „Synapse 2.0“ ir atsisiųsti visus savo pelės ar kito produkto nustatymus. Tai labai patogu jei dalyvaujate LAN turnyruose.

Įjungus programinę įrangą pirmame lange iš kart galima programuoti mygtukus. Antrame lange galima keisti jautrumo nustatymus, nustatyti kiek vienas mygtukas padidins jautrumą arba sumažins.

Trečias langas skirtas išjungti ratuko ar logotipo apšvietimą. Bei kiekviename lange galima keisti savo profilius. Visi šie langai priklausė pelės sekcijai, be šitos sekcijos yra dar vieną skirtą macro komandoms.

 
 

Naudojimo įspūdžiai:

 Dabar norėčiau papasakoti apie naudojimo įspūdžius žaidžiant įvairaus tipo žaidimus. Pirmiausia tai pirmo asmens šaudyklės. Testuojant pasirinkau turbūt geriausią daugelį žaidėjų režimą palaikantį žaidimą „Battlefield 3“. Neveltui ši pelė apjungia visas skirtingas žaidėjų grupės ir pritaikytą savaip beveik kiekvienam žaidimų kategorijai. Su šia pele judesiai yra labai tikslūs pelės vėlavimo laikas labai mažas ir nejuntamas, leidžia staigiai pasisukti ar atlikti kitą svarbų judesį. Nykščio pozicija labai patogiai leidžia labai lengvai naudotis šone esančiais 6 programuojamais mygtukais. Užprogramuojant mygtukus galima atlikti labai svarbias funkcijas pirmo asmens žaidimuose.

Galiausiai MMO stiliais žaidimai, kuriems ši pelė pagrinde ir yra pritaikyta. Su šia pele išbandžiau „Diablo 3“ žaidimą ir kaip pelė išnaudoja savo savybes šiame žaidime. Šeši papildomi mygtukai tikrai yra labai naudingi, nustatant atakų metodus ir kitokias funkcijas. Pelės forma puikiai pritaikyta ilgoms kovoms internete su kitais žaidėjais. Be to laikant pelę rankoje, ranka neprakaituoja ir neslysta.
 

Išvada:

„Razer Naga Hex“ siųlo savaip įdomų pelės dizainą ir forma, kuri padeda žaisti RPG ir MOBA stiliaus žaidimus lengviau. Naujas pelės dizainas yra patogus naudoti, lazerinis sensorius puikiai reaguoja į bet kokį pelės pastūmimą. Naujoji „Synapse 2.0“ programinė įranga suteikia daug įvairių pasirinkimo galimybių ir savo nustatymus galima lengvai pasiekti bet kurioje pasaulio vietoje. Mane labai nustebino kaip puikiai ir patogiai galima žaisti pirmo asmens šaudykles, už tai aš šiai pelei dedu didelį pliusą. „Razer Naga Hex“  pelė Lietuvoje galima įsigyti maždaug už 280 litų kaina. Ši kaina jau nebestebiną, nes visos aukštos kokybės žaidėjams skirtos pelės kainuoja panašius pinigus.