Renkantis sau kompiuterį dažniausiai ne daug kas atkreipia dėmesį į kompiuterio korpuse esančius ventiliatorius jei perkama visa sistema iš karto. Todėl, dažniausiai ta kompiuterio sistema triukšmauja ir erziną ausį, kai vos įjungus kompiuterį jis pradeda ūžti kaip koks „Sukhoi Su-35“ naikintuvas. Iš tiesų yra svarbu atkreipti demėsį į ventiliatorius ir jų kokybę. Viena žinomiausių ventiliatorių gamintojų yra „Noctua“. Šis gamintojas nors ir gamina tragiškos išvaizdos ventiliatorius, tačiau jie yra tylus ir veikia labai puikiai. Šiandiena norėčiau pristatyti A serijos ventiliatorius skirtu HTPC sistemoms, tai yra: Noctua NF-A4x10 FLX, NF-A6x25 FLX ir NF-A9x14 ventiliatorius.
Pakuotės:
Visus A serijos ventiliatorius liečia beveik toks pat pakuočių dizainas, skirtumai galima pamatyti tik tarp jų savybių bei pakuočių turinio. Taigi pradėkime nuo pirmojo NF-A9x14 ventiliatoriaus. Pirmiausia šis ventiliatorius išsiskiria savo pločiu, kuris siekia tik varganus 14 milimetrų, kas yra labai puiku. Toks užrašas yra randamas ant priekinės pakuotės dalies. Taip pat nurodyta, kad šis ventiliatorius naudoja antvibracinius padukus prie skylių skirtų prisukti ventiliatorius, AAO rėmą ir turi du įpatumus: Stepped Inlet ir „Inner Surface Microstructures”, apie kuriuos papasakosiu vėliau. Kitoje dėžutės pusėje yra ventiliatoriaus specifikacijos ir 8 skirtingomis kalbomis aprašytas ventiliatorius. Šią dėžutę galima atidaryti kaip duris iš abiejų pusių. Pimojoje pusėje yra savybės, kurias naudoja šis ventiliatorius, tik daug informatyviai ir su nuotraukomis. Šalia yra plastikinis langelis pro kurį matosi pats ventiliatorius, o aplink jį sąrašiuką ką rasime komplektacijoje. Taigi joje randame: gidą, 4 pinų prailginimo laidą, Y formos laidą, žemo garso adapterį, 4 varžtus ir keturis guminius laikiklius.
Sekentis ventiliatorius yra NF-A6x25. Ant šio modelio pakuotės randame kiek skurdesnę užrašų gamą. Kai kurie užrašai lyginant su NF-A9x14 kartojasi, tačiau šis ventiliatorius skiriasi, nes gali turėti tris skirtingus greičio nustatymus ir nematytas „Smooth Commulation Drive 2“ užrašas. Ši pakuotė kaip ir visos kitos šių ventiliatorių pakuotė gali atsidaryti kaip durys. Pirmoje pusėje po durelėmis slepiasi nauja sistema atsakinga už keliamų triukšmų mažinimą. Visais kitais atvejais pakuotės yra identiškos. Pro plastikini langelį vėl gi galime pamatyti patį ventiliatorių, o aplink jį sąrašas apie komplektaciją. Komplektacijoje randame: gidą, 3 pin pailginimo laidą, 3 pin į Molex adapterį, žemo garso adapterį, ultra žemo garso adapterį, 4 varžtus ir keturis guminius laikiklius.
Trečiasis pats mažiausias ventiliatorius — A4x10 FLX. Pakuotėje niekuo nesiskiria nuo prieš tai buvusių pakuočių, vienintelis skirtumas tai, kad šį mažylį galima prijungti į bet kurį ventiliatoriaus lizdą naudojant „OmniJoin“ perėjimų rinkiniu. Šio mažylio komplektacijoje yra: gidas, 3 pin pailginimo laidą, žemo garso adapterį, OmniJoin“ perėjimų rinkinys, 4 varžtus ir keturis guminius laikiklius.
Specifikacijos:
Dizainas:
Apie visų trijų ventiliatorių spalvas nėra ko kalbėti tai tipiškos „Noctua“ spalvos, kurios tikrai nėra pačios gražiausios. NF-A9x14 ventiliatorius turi devynes menteles, kuri kiekviena turi po tris išlinkimus. Šį dalyką „Noctua“ vadina „Flow Acceleration Channels“, pasak jų tai padidina oro tėkmę ir sumažina oro sukeltą triukšmą. Išorinėje rėmo dalyje esantys maži ileidimai, kurie vadinami „Stepped Inlet“ , padeda sukurti papildomą turbulenciją ir mažiną triukšmą. Rėmo viduje yra maži grioveliai, kurie vadinami „Inner Surface Microstructures“ mažiną oro tėkmės pasipriešinimą ir didiną statinį slėgį.
Prie kiekvienos montavimo skylės ventiliatorius turi antivibracinius padukus, pagamintus iš minkšto silikono, siekiant kuo labiau sumažinti vibraciją ir triukšmą. Šis ventiliatorius kaip ir visi likusieji naudoja SS02 guolį, kuris gali veikti 150000 valandų. Galinėje dalyje yra įmontuota „NE-FD1 PWM“ mikroschema, ji leidžia nuslopinti PWM signalo tiekiamus triukšmus ir padeda išvengti nemalonių garsų.
NF-A6x25 dizainas yra kaip sočiai papietavusio. Toks įvaizdis susidaro dėl mažo skersmens ir dėl 25mm storio. Šis ventiliatorius naudoją tokį pat rėmą kaip ir NF-A9x14, todėl galiojo toks pačios technologijos ir savybės. Šis ventiliatorius turi septines menteles. Jis taip pat pasižymi mažesniu rotoriaus skersmeniu, kas suteikia daugiau ploto mentelėms panaudoti. Tokiu atveju yra padidinama oro tėkmė ir statinis slėgis.
A4x10 FLX išsiskiria iš kitų ventiliatorių, nes yra pats mažiausias visoje šeimoje. Tai viso labo tik 40mm skersmens ir 10mm pločio ventiliatoriukas. Toks mažas ventiliatorius gali tilpti į visus pačius mažiausius korpusus ir tarpus. Vienintelis, skirtumas tarp A4x10 FLX ir kitų ventiliatoriu yra tai, kad jis atkeliauja su „OmniJoin“ perėjimų rinkiniu, todėl jį galima pajungti į bet kurį ventiliatoriaus lizdą.
Testai:
Dėl per mažo ventiliatorių skermens, neturėjau galimybės juos tinkamai ištestuoti kartu su procesoriaus aušintuvu. 92mm skersmens ventiliatorius aušintuvai kai kurie dar palaiko, tačiau 60mm ir 40mm ventiliatorių testavimas yra neįmanomas. Todėl, kiekvieną iš jų primontavau korpuso gale, kad iš korpuso vidaus traukų šiltą orą laukan ir nustačiau maksimalias apsukas. Kiekvienas ventiliatorius buvo vos girdimas ir nekėlę jokių garsų apskritai. Todėl, galiu padaryt išvadą, kad „Noctua“ bandymas padaryti juos kuo tylesniais tikrai pasitvirtino.
Verdiktas:
„Noctua“ nesistengė su šiais ventiliatoriais gerinti aušinimo rekordų, tačiau jie puikiai tinka, pašviežinti mažų kompiuterio sistemų oro cirkuliaciją korpuso viduje. Tokių sistemų vartotojams reiktų atkreipti dėmesį į šios serijos ventiliatorius, nes labai tyliai veikia ir duodą gerą oro srautą korpuso viduje, kad komponentai išliktu vėsūs visą veikimo laiką. Vienintelis dalykas, kuris kiek erzina tai kainą. „Noctua“ produktų kainą visada nėra žemą, o už šiuos ventiliatorius teks pakloti iki 20 eurų. Nepaisant kainos gauname puikų ir nepralenkiamą produktą šioje srityje.
3 Komentarai
wapasss
o kartais nebuvo siu ventiliatoriu apzvalgos ir konkurso kur isdalino ju 5 ? 😀 😀
Darkmanas
Čia lobis tiems, kas „stato“ MiniITX HTPC sistemas.
Ndx
Ten S12B-FLX buvo, visai kitas modelis