Niekam nepaslaptis, jog viena didžiausių kompiuterių gamintojų Apple savo kompiuteriuose naudoja išskirtinę MacOS operacinę sistemą. Kompaniją ją liaupsina dėl didelio produkto saugumo, kadangi pasigauti virusą šioje aplinkoje praktiškai neįmanoma. Tačiau vis daugiau kompiuterių apsaugos ekspertų teigia, jog tai tėra tik gražus mitas.

Neseniai Las Vegase vyko kompiuterių apsaugos konferencija. Joje buvo atliktas eksperimentas – į Windows 7 ir MacOS Lion buvo pasiųstos kenkėjiškos programos nulaužiančios operacinę sistemą. Windows sistema apsigynė nuo atakų daug geriau nei naujausią Apple operacinę sistemą turintis kompiuteris. Kitas bandymas buvo atliktas norint neteisėtai prieiti prie kompiuteryje esančių duomenų. MacOS vėl buvo apgauta ir praleido daugiau kenkėjų nei Windows septyniukė.

Na o dabar buvo atrastas dar vienas šios operacinės sistemos saugumo trūkumas. Šį kartą problema užfiksuota vartotojų identifikavimo sistemoje. Joje yra naudojamas LDAP sertifikatas, kurio dėka galimos skaitmeninės atakos. Kartą nulaužus asmens identifikavimo sistemą piktavalis gali įvesti betkokį slaptažodį, kurį sistema patvirtins ir taip leis prieiti prie svetimų duomenų. Taigi atrodo, jog MacOS prarado pagrindinį savo kozirį prieš Windows – saugumą.