Žaidimams skirtų nešiojamųjų kompiuterių iš pirmo žvilgsnio yra devynios galybės. Tai – gerai žinomų Dell Alienware, Asus ROG, MSI Gaming ar kitų serijų atstovai. Niekas jų tinkamumu žaidimams neabejoja, tačiau ar tikrai jie gali būti vadinami nešiojamaisiais kompiuteriais? Žaidėjams optimaliūs 17,3 colių kompiuteriai pasižymi penkių centimetrų storio korpusu o sveria apie 5 kilogramus. Mažesnės jų versijos yra labiau tinkamos kelionėms, kadangi sveria mažiau nei 3 Kg, nors vis dar nėra labai plonos, tačiau joks save gerbiantis geimeris niekada nežais 14 colių ekraniukyje. Na o galiausiai kompaktiškesnių didžiųjų kompiuterių galia niekada netenkins žaidimų entuziastų.

Neįtikėtiną išeitį prieš kelis metus iki tol tik žaidimų periferijos srityje pasižymėjusi Razer. Jos sukurti Blade kompiuteriai pasižymi ne tik didele sparta, tačiau dėl mažo svorio puikiai tinka kelionėse. Negana to dėl ypač plono korpuso jie neatrodo, kaip plytos. Iki šiol tai buvo vienintelis kompiuteris, kuriame buvo idealiai suderintas mobilumas su tinkamumu žaidimams. Iki šiol neturėjęs konkurentų Razer Blade sutiko savęs vertą varžovą MSI GS70.

MSI GS70 kompiuteryje vaizdas rodomas 17,3 colio dydžio ekrane, atkuriančiame 1920×1080 rezoliucijos vaizdą. Tai yra pats ploniausias tokio formato žaidimams skirtas nešiojamasis – jo storis tesiekia vos 21,8 milimetro. Svoris taip pat nevargins pečių, kadangi kompiuterio masė tėra 2,65 kg – tai pastebimai mažiau nei Razer Blade kompiuteryje, kuris sveria 2,98 kg.

Jei netikite, kad toks kompiuteris gali būti tinkamas žaidimams tada pasiklausykite jo specifikacijų. Viduje plaka keturių branduolių Intel Core i7 Haswell serijos procesorius. Į jį sutelpa net trys kietieji diskai – vienas įprastas ir du kompaktiškieji mSata, sujungti į Raid 0 masyvą padedantį išgauti itin didelę spartą. Sklandžiu žaidimų veikimu rūpinsis nVidia GeForce GTX 765M vaizdo plokštė, turinti 2GB GDDR5 tipo grafinės atminties. Dviejuose 1600 MHz RAM moduliuose bus iki 16 GB bendros talpos.

Kaip matote fotografijose, kompiuterio klaviatūra, kaip ir kitos brangesniuose į žaidėjus orientuotuose MSI nešiojamuosiuose kompiuteriuose sutinkamos klaviatūros, turi įspūdingą apšvietimo sistemą. Mes galime rinktis iš galybės galimų spalvų ir skirtingomis spalvomis apšviesti norimas vietas. Ją kūrė ne kas kitas, o periferijos gamybos guru SteelSeries. MSI taip pat akcentuoja gerą garso kokybę per išorinius atkūrimo įrenginius, ir pakenčiamą garsą per integruotą 2.1 audio sistemą.

MSI GS70 kompiuteris šiuo metu jau yra pasirodęs prekyboje. Gamintojas už jį prašo 1800 JAV dolerių, kas yra tikrai nedaug, kadangi panašių specifikacijų storieji nešiojamieji kompiuteriai kainuoja tiek pat.

MSI, Games.lt