Kaip ir buvo žadėję anksčiau, rusai „Art Lebedev Studio“ pristatė tris naujas „Optimus“ klaviatūros versijas kurias dar tik planuojama kurti. Jos nuo originaliosios „Optimus Maximus“ skirsis ant klavišų įrengtų OLED ekranėlių kiekiu bei kainuos nuo 460 JAV dolerių.

Pirmasis iš naujų „Optimus“ modelių turės tik vieną klavišo viršutinėje plokštumoje įrengtą OLED ekraną. Jis bus sumontuotas į „spacer bar“ ir rodys, koks klaviatūros išdėstymas aktyvuotas. Na, dalykas gana menkai naudingas ir įdomus tik tiems, kas rinkdami tekstą į klaviatūrą žiūri. Kaina – apie 460 JAV dolerių.

Antrasis naujas modelis turės 10 mygtukų su OLED ekranais. Tai bus programuojamos paskirties klavišai kairėje klaviatūros dalyje. Numatoma kaina – apie 599 JAV dolerius.

Trečioji nauja modifikacija turės jau net 47 klavišus su OLED ekranais. Jie bus įtaisyti ant raidžių bei skaičių mygtukų. Iš esmės tai bus tarsi optimizuota „Optimus Maximus“ versija. Kaina – 999 doleriai.

Pristatyti naujas klaviatūras žadama jau vasario mėnesį. Nors nelabai aišku, kam mokėti beveik 500 dolerių už klaviatūrą su vienu įdomesniu klavišu, susidomėjusių bent jau kai kuriomis iš naujovių trukti neturėtų. Juk pataupyti bei pasijusti racionaliais mėgstam visi, tad kodėl vietoje 1564$ kainuojančios „Maximus“ nepasirinkti trečdaliu pigesnio modelio su tik šiek tiek mažiau OLED ekranėlių.

Toliau lieka neaišku, ar „Art Lebedev Studio“ sugebės ištesėti savo pažadą ir pradėti tiekti „Optimus Maximus“ klaviatūras jas iš anksto užsisakiusiems pirkėjams dar šiais metais. Šiose klaviatūrose OLED ekranėlius turi 113 klavišų. Kiekvieno ekranėlio raiška 48×48 taškų, plotas 10,1 kvadratinio milimetro. Priklausomai nuo naudojamos programinės įrangos ekranėliuose gali būti rodomas skirtingos klavišų reikšmės, pavyzdžiui, paleidus programą „Photoshop“ galima matyti, kuris mygtukas kurį įrankį aktyvuoja.