NVidia katik paskelbė, jog naujoji dvibranduolė plokštė vadinsis GTX490. Taip pat buvo paskelbtas ir plokštės TDP reitingas, kurį buvo galima nuspėti ir daug ankščiau.

Naujosios nVidia GTX490 TDP reitingas bus 375W. Tokį TDP reitingą, kaip ir minėjau, nesunkiai buvo galima prognozuoti: sudėjus PCI-E ir dviejų 8-pin jungčių galimybes. Žinoma, pagrindine šios plokštes konkurente taps ATI HD 5970. Palyginimui galime pasakyti, jog minėtosios ATI TDP reitingas siekia 300W Aš manau, jog nVidia variantas bus šiektiek spartesnis už ATI plokštę, tačiau kurkas karštesnis ir brangesnis.

Kolkas apie šią plokštę žinoma tik tai, apart to, kas pateikta viršui, jog ji turės du GF 104 serijos branduolius. Galingesni GF 100 branduoliai į jas nebuvo montuojami, kadangi išmaitinti plokštės būtų techniškai neįmanoma. Aš spėju, jog plokštė turės 512 bitų magistralę ir, be abejo, GDDR5 atmintį. Jei spėjimas, jog plokštė turės 512 bitų magistralę pasitvirtins, galime tikėtis 2 – 4 GB video atminties.

Kada pasirodys ši plokštė prekyboje dar nėra žinoma. Ankščiau nVidia teigė, jog tai įvyks praėjus mėnesiui po pirmųjų Fermi plokščių pasirodymo. Akyvaizdu, jog nVidia pažadai buvo laužti iš piršto – jau baigiasi antras mėnuo, o nVidia tespėjo paskelbti pirmąją informaciją. Orentacinė plokštės kaina taip pat nėra paskelbta, tačiau neabejokite, jog ji bus milžiniška.