Kaip žinia, „Windows“ šeimos operacinės sistemos šiuo metu populiariausios stalinių ir nešiojamųjų kompiuterių rinkose. Tačiau autoritetingos rinkos tyrimų bendrovės „ABI Research“ analitikai teigia, jog mobilių į darbą internete orientuotų įrenginių rinkoje šių OS galimybės ne kokios.

Jų teigimu, mobilių interneto įrenginių rinka įdomi tuo, kad joje visos OS startuoja iš lygiaverčių pozicijų – nėra lojalių vartotojų, istorijos ir panašių aspektų, būdingų kompiuterių ir smartphonų rinkoms. Ir, panašu, bene rimčiausiai bent jau šioje rinkoje atrodo „Linux“ galimybės – „Moblin“, „LiMO“, „Maemo“ distribucijos internetiniuose įrenginukuose populiarėja. Tikėtina, jog iki 2013 metų rudens „Linux“ šeimos operacines sistemas naudojančių mažųjų kompiuteriukų pardavimai pasieks 50 mln. per metus.

„Lankstumas, suderinamumas ir palanki kaina yra pagrindiniai argumentai „Linux“ naudai jų kovoje su „Windows Mobile“ šeimos sprendimais. „Maemo“ distribucija populiarėja „Nokia“ dėka, „Moblin“ populiarumo prideda „Atom“ lustu plitimas“, – sako „ABI Research“ viceprezidentas ir tyrimų vadovas Stiuartas Carlaw.

Vienas ryškesnių „Linux“ privalumų – galimybė vienodai atrodyti ir veikti skirtingo tipo įrenginiuose. Vieningos OS mobiliajame telefone, kasdien nešiojamam interneto kompiuteryje ir stalinėje sistemoje vizija tikrai vilioja. Visgi, „ABI Research“ teigimu, ją pavyks įgyvendinti geriausiu atveju tik „Moblin“ versijai.