AMD ruošiasi atnaujinti savo senstantį 580X lustų rinkinį ir šių metų gale turėtų pristatyti RD790. Būsimas RD790 turėtų būti skitas ir vieno bei dviejų procesorių platformoms. RD790 turėtų turėti 41 PCIe 2.0 linijas AMD Socket AM2+ platformoje kuris bus skirtas galingiausiems AMD procesoriams.
Pagrindinių plokščių gamintojai pradėjo skelbti, kad tiek PCIe linijų galima suskirstyti ir nemažai konfigūracijų įskaitant ir keturias PCIe 2.0 x16 jungtis. AMD planai atskleidė, kad AMD žada keletą PCIe 2.0 jungčių taip galėdami padaryti trijų ar keturių CrossFire būdu sujungtų plokščių technologija. „CrossFire multi-GPU” technologija leis palaikyti vienu metu net keturias ATI Radeon X2900HD vaizdo plokštes.

Skirtingai nei nVidia SLI, kuri kaip žinai palaiko dvi arba keturias vaizdo plokštes, ATI CrossFire palaikys ir ne porinį skaičių. T.y . „CrossFire multi-GPU” galės palaikyti tris ATI Radeon vaizdo plokštes. AMD patvirtino, kad naudojat tris vaizdo plokštes nuo vienos plokštės pajėgumas skirsis 2,6 karto, o sujungus dvi bus gaunamas 1.8 karto didesnis našumas. AMD neskleidžia koks našumo prieaugis bus naudojant keturias vaizdo plokštes.

Tikimasi RD790 sulaukti metų gale kartu su AMD Phenom procesoriais.