Vieninteliai AMD procesoriai, apie kuriuos leisčiau svarstyti perkant naują kompiuterį yra Athlon x4 serija. Jie yra geriausią kainos ir spartos santykį turintys procesoriai iš AMD pusės. Nesakau, kad šioje kategorijoje geriau būtų rinktis AMD, neteigiu, kad vieninteliu teisingu pasirinkimu gali būti tik Intel. Bet faktą, kad atotrūkis tarp gamintojų yra mažiausias, konstatuoti privalome.

Na o dabar minėtoji Athlon x4 serija yra dar labiau sustiprinama nauju procesoriumi. Tai AMD Athlon x4 880K. Jis nėra kažkoks stebuklas – lyginant su pirmtaku Athlon x4 870K jis tiesiog įgavo papildomą 100 MHz greičio ir DDR3-1866 atminties valdiklį pakeitė DDR3-2133 valdiklis. Dabar keturi jo branduoliai dirba 4,0 GHz dažniu ir prireikus gali pagreitėti iki 4,2 GHz.

Kitas procesorius yra per daug nišinis, kad jį būtų galima laikyti geru sprendimu. Tai yra AMD A10 7890K, kuris turi teisę vadintis greičiausiu pasaulyje APU t.y. procesoriaus ir vaizdo plokštės deriniu. Jis turės keturis branduolius standartiškai dirbančius 4,1 GHz dažniu ir galinčius pagreitėti iki 4,3 GHz, o tai yra 200 MHz greičiau, nei pirmtakas A10 7870K. Daugiau jokių pakeitimų atlikta nebuvo.

Tačiau ta integruota grafika vis vien neprilygsta net ir ekonominės klasės vaizdo plokštėms. Dėl to tokį sprendimą bus verta rinktis nebent tiems, kas renkasi ypač žemo profilio kompiuterį, kuriame nėra vietos vaizdo plokštei, arba tie, kurių ypač kompaktiškame korpuse atsiras erdvės tik žemo profilio R7 250 vaizdo plokštei, kuri su AMD Dual Graphics technologija leis žaisti naujausius žaidimus žemais nustatymais.

Abiems procesoriams yra reikalinga motininė plokštė su FM2+ procesoriaus lizdu. Naujojo AMD Athlon x4 880K procesoriaus kaina siekia apie 105 eurus. Tuo tarpu jeigu reikia A10 7890K esančios integruotos grafikos, tada teks primokėti dar 60 eurų ir iš karto įsigyti greitesnius RAM, kas vėl yra papildomos išlaidos.

CPU World, Games.lt