Kaip žinia, tarp AMD ir „Intel“ perbėgo juoda katė. „Intel“ įspėjo konkurentus, jog perleisdami procesorių gamybą naujai įkurtai antrinei bendrovei „GlobalFoundries“ jie galimai pažeidė technologijų licencijavimo susitarimą.

Kaltinimo esmė ir yra intelektinės nuosavybės teisių perleidimas trečiosioms šalims, ką kompanijų susitarimas drauždia.

„Nesutinku su pretenzijomis kurias gavome. Žinoma, jie tikrai norėtų mus pribaigti. Tobulame pasaulyje mes neegzistuotume“, – situaciją komentuoja AMD vyriausiasis teisininkas Harry Wolin. Anot jo, valstybinės institucijos, prižiūrinčios rinką, egzistuotų ir „Intel“ idealiame pasaulyje – gauti pelnų naudojantis monopoline padėtimi jos netrukdo.

Plačiai manoma, jog AMD kaip smulkesnio konkurento buvimas „Intel“ labai naudingas, mat leidžia išvengti monopolininko statuso ir su juo ateinančios veiklos reguliavimo bei priežiūros.

„Miela kad jie bando kalbėti už mus. AMD vienu ar kitu būdu buvo mūsų varžovai beveik 40 metų. Nieks nenori jų atsikratyti. Kalba eina tik apie mūsų ir AMD teisęs bei susitarimą dėl intelektinės nuosavybės“, – kaltinimus noru naikinti konkurentus atmeta „Intel“ atstovas spaudai Chuckas Mulloy.