„Karas dėl branduolių skaičiaus baigsis“,- teigia AMD serverių padalinio vadovas Donald Newell. Šis asmuo vadovauja AMD serveriams skirtų procesorių gamybos rinkai. Po 16 metų darbo kartu su Intel jis prisijungė prie AMD.

AMD ir Intel, kariauja dėl branduolių skaičiaus didinimo procesoriuose. Kaip jau ir minėjau, AMD atstovas teigia, jog šis karas netrukus baigsis. „Tikslios datos aš neprognozuosiu, bet aš nesitikiu išvysti 128 branduolių netgi serverių rinkoje“,- teigia Donald Newell.

„Galvojome, jog galėsime išleisti procesorių dirbantį 10 GHz dažniu, tačiau supratome, jog procesorius nuo karščio išgaruotų į Žemės atmosferą, todėl nusprendėme jo negaminti“,- juokdamasis prisiminė savo praeitį Donaldas. Tada jis dirbo dar Intel gretose.

Akivaizdu, kad pasibaigus karui dėl branduolių, karas tarp AMD ir Intel tikrai nesibaigs. Taigi nenuostabu, jog AMD atstovo buvo paklausta dėl ko kovos gamintojai. Jis atsakė jog ateities procesoriai bus suskirstyti į atskiras sekcijas. Kiekviena sekcija bus skirta atlikti tam tikrai konkrečiai funkcijai. Būtent čia ir vyks ši kova.

Taip pat buvo akcentuota, jog procesoriai turės mažesnį TDP reitingą. Nors TDP reitingas ir sumažės, tačiau iki procesoriaus atkeliavusi elektra bus žymiai efektyviau išnaudojama. Jis pabrėžė, jog iki 2004 į tai buvo visiškai nekreipima dėmesio. Aš manau, jog tai paprastai paaiškinama – tada procesorių TDP reitingas buvo žymiai mažesnis.