Šį testą sugalvojau padaryt dėl 2 priežasčių. Visų pirma, tai dėl asmeninės bėdos (jaunėlis sūnus „patvarkė“ turėtą „DualShock 3“), o taip pat ir dėl išskirtinio dėmesio, kurio sulaukė konkursas „DualShock 3“ pulteliui laimėti. Pats likęs be pultelio, pirkti naujo neskubėjau. Tebeturėjau originalioje pakuotėje buvusį „Sixaxis“, tad naudojausi juo ir leidausi į alternatyvos paieškas.
Tada sudegė mano PS3 ir tos paieškos tapo neaktualios, nes su naujomis konsolėmis jau komplektuojami „DualShock 3“ pulteliai, bet čia vėl prisiminiau konkurso populiarumą ir nutariau tęsti paieškas.
Šiai dienai Lietuvoje pultelių pasirinkimas tikrai niekinis. Parduotuvėse galima aptikti vos kelis modelius, o didžiausia bėda ta, kad jie taiko į žemų kainų lygį. Iš pradžių radau tik du modelius, kurių nė vienas nedžiugino. „Hama Scorpad“ ar „Mad Catz PS3 Wireless Gamepad“ puikiai tiktų kaip pulteliai svečiams, bet ne nuolatiniam žaidimui. Priežastis paprasta, nors jų kaina yra ~80 ir ~60 litų atitinkamai, nė vienas jų neturi „Sixaxis“ ir vibracijos funkcijų. Be pirmosios dar tverčiau, bet žaisti be vibracijos tikrai neketinau. Tuomet po ranka pasimaišė brangesnė „Scorpad“ versija.
„Hama Scorpad Pro“ yra laidinis pultelis turintis abi „DualShock 3“ būdingas funkcijas, bet kainuojantis ~110 litų, t.y. beveik šimtine pigesnis nei originalas. Vienintelis trūkumas kurį galima įžvelgti stebint specifikacijas — laidas.
AK testui pasirinktas Rayman Raving Rabids buvo „nesuvaldomas“ su „Scorpad“.
Bendri bruožai, techninės charakteristikos
„Hama Scorpad Pro“ „popieriuje“ yra analoginis PS3 pultelis suderinamas su PS2 ir PSOne žaidimais, taip pat gali būti jungiamas prie AK. Realiai tai pultelis skirtas PS3 konsolei. PS ir PSOne žaidimų suderinamumas praeities dalykas, o perkant naujas jų versijas PSN‘e tinka, bet koks PS3 skirtas pultas. Kalbant apie suderinamumą su AK, tai nei komplekte, nei internete man nepavyko rasti tvarkyklių. „Windows“ pultelį atpažįsta ir leidžia naudoti, tačiau mygtukų nustatymų keisti nepavyks, vadinasi pultelis realiai panaudojimas tik žaidimuose kuriuose yra rankinio mygtukų nustatymo funkcija. Testo metu pabandžiau „Hama Scorpad Pro“ su keliais pultelio reikalaujančiais žaidimais ir rezultatu nebuvau patenkintas. Kitaip tariant, kalbant apie AK žaidimus, tai pultelis „iš bėdos“.
Plastikinė, metalą įmituojanti puošmena pulteliui greičiausiai turėjo suteikti brangesnio daikto išvaizdą, bet nutiko priešingai.
Guma padengtos rankenos stabilesniam žaidimui. Iš ties. Retas kuris susimąsto apie gumos būtinumą naudodamas originalius „Sony“ pultelius, bet tai lemia brangus plastikas. „Hama“ pultelis padarytas iš gan „šalto“ plastiko, bet tik tose vietose, kur žaidėjas ir pultelis nekontaktuoja. Rankenos padengtos malonia guma, pultelis tiesiogine ta žodžio prasme „limpa“ prie rankų.
Pultelio laidas netrumpas. Manau apie tris metrus, gal net ilgesnis (pamiršau pamatuoti), žodžiu dėl jo buvimo jokio diskomforto nejutau, tiesą sakant, per „Mass Effect 2“ sesijas net pasidžiaugiau, kad jis neišsikrauna.
Guminės rankenos — smagus ir labai vietoj panaudotas patobulinimas.
Mygtukai — visi +1. „Hama Scorpad Pro“ turi absoliučiai visus mygtukus kuriuos turi originalus PS3 pultelis, dvi analogines rankenėles ir nežinia kam skirtą „Turbo“. Nors… Net ir be jokios paskirties jis patiks „old school“ mėgėjams, nes „Turbo“ yra „Turbo“!
Bendrai apie išvaizdą. Pultelis supakuotas į „blister“ pakuotę, tad nuėję į parduotuvę vargu ar gausit jį pačiupinėti (nors šiaip, gražiai išpakuoti jį tikrai įmanoma). Liečiant pultą per pakuotę jis atrodo labai masyvus, bet realiai nėra daug didesnis už originalų.
„Hama Scorpad Pro“ yra sunkesnis nei „Sony“ pulteliai, man asmeniškai tai patiko.
Panašu, kad pultas gamintas be „Sony“ licencijos, tad „Dashboard“ funkciją atlieka trobelės mygtukas, o kiti „PlayStation“ simboliai įgavo ateivišką formą, nors ir išsaugojo originalias spalvas. Šiaip pultelis patogus rankoms, surinkimo kokybė geresnė nei patenkinama, mygtukams panaudotas gan kokybiškas plastikas, analoginės rankenėlės standžios, padengtos gan grubia medžiaga (patiks tiems, kam nuslysta pirštai).
Veiksmo mygtukai atrodo keistai ir kokybiški.
Testas
Vertinant pultelį vizualiai, o taip pat jo patogumą rankoms, svorį ir kvapą (gyvenime turėjau ne vieną plastiku smirdantį pultą, tad kvapas irgi svarbu!) — „Hama Scorpad Pro“ pasirodė gerai. Patogus, sunkokas, dengtas guma ir yra bekvapis. Kiek juokingai atrodo nikeliuotos plastmasės „bamperis“, kurio čia tikrai nereikėjo, bet bala jo nematė. Kur kas įdomiau kaip pultelis elgiasi žaidime.
Ogi įvairiai! Testo metu šiuo pulteliu įveikiau porą paskutinių „Dead Space 2“ skirsnių, pilnai perėjau „Mass Effect 2“, „Bulletstorm“ ir „Rango“, pralėkiau kelias „Need for Speed: Shift 2 Unleashed“ trasas ir įveikiau beveik visą „Fight Night Champion“ čempiono režimą. Tiesą sakant jei ne „Fight Night“ pultelį būčiau „testavęs“ ir toliau, bet dėl tam tikrų teigiamai/neigiamų savybių teko jį pakeisti.
Visų pirma priminsiu, kad naudojant „Hama Scorpad Pro“ galima mėgautis „Sixaxis“ ir „Dual vibration“ džiaugsmais. Abi funkcijas ištestavau, jos puikiai veikia.
Standartinių 8 krypčių ir veiksmo mygtukų naudojimas nelabai kuo skiriasi nuo originalių pultelių. Atstumai tarp mygtukų patogūs, patys mygtukai lengvai pasiekiami ir yra ten kur turi būti. Jokio „pereinamojo“ laikotarpio nulipus nuo originalaus pultelio, šiuo atveju nereikėjo.
Nors „Home“ mygtukas atrodo laba natūraliai, „Turbo“ atsiradimas sukelia įvairių klausimų kaskart kai paimu pultelį į rankas.
Analoginės rankenėlės atrodo gerokai standesnės ir įkyresnės nei originalios. Jos labiau nori „atšokti“ į išeitinę poziciją, kurią suvokia itin tiksliai. Daugelyje žaidimų tai išėjo į naudą. Žaidžiant „Mass Effect 2“ planetų skenavimas tapo labai patogus, taip pat teigiamai galiu atsiliepti ir apie taikymąsi žaidžiant „Bulletstorm“. Aišku tame nėra jokio raketinio mokslo. Paprasčiausiai „Hama Scorpad Pro“ analoginių rankenėlių pasipriešinimas didesnis, tad pavyzdžiui skanuojant planetą ar vairuojant, kur kas lengviau rasti tą „idealią“ svirtelės padėtį kurios reikia ir ją įsiminti grynai pagal pirštui tenkantį pasipriešinimą. Žaidžiant „Rango“ ar „Bulletstorm“ privalumus ir trūkumus pastebėti sunkiau, nes tai žaidimai nereikalaujantys nei išlaikyti svirtelę kažkokioje padėtyje, nei preciziško tikslumo. Kitais žodžiais tariant, žaidžiant agresyvias šaudykles ar platformerius, svirtelėms tenka tik vienas reikalavimas — jos neturi būti per „skystos“.
„Hama Scorpad Pro“ trūkumai išryškėjo būtent žaidžiant „Fight Night“ ir kaip bebūtų keista, jie sutampa su privalumais. Tai perdėtas pagrindinių 4 krypčių tikslumas, kuris taip šauniai pasitarnavo žaidžiant ME2. Bokse, smūgius valdant dešiniuoju analogu, tarp „straight“ ir „jab“ smūgių esanti riba pasirodė neįkandama „Scorpad‘ui“. Nors ši savybė ne ypač kenkia žaidimui bendrąja prasme, bet treniruočių režime, o taip pat ir „specifinių“ kovų metu, klaidos kurių Tu žaisdamas iš tikro ir nepadarai, ima erzinti.
Analoginių rankenėlių išdėstymas geras, atstumai — teisingi.
Reziumuojant analoginių svirtelių temą: puikiai tinka viskam išskyrus muštynių žanro žaidimus (ypač naudojančius dešinį analogą kovai — „Fight Night“, „MMA“, „UFC“ ir t.t.) ir žaidėjus turinčius didelį polinkį snaiperio šautuvui. Taikymasis naudojant „Zoom“ funkciją yra vienintelė silpnoji šio pultelio vieta šaudyklėse, nes čia visas priešingai — norisi padidinto jautrumo ir mažesnio pasipriešinimo, nei paprastai.
„Trigger“ svirtelės ar mentės mygtukai (L1, L2 ir R1, R2) čia taip pat standesni nei originaliame pultelyje. Gerokai standesni ir tai ypač jaučiasi kalbant apie L2 ir R2 svirteles. Jos labiau išsikišusios ir lengviau pasiekiamos nei originaliame pultelyje, tačiau norint jas paspausti reikia kur kas daugiau pastangų. Tai labai džiugi žinia vairavimo žaidimų mėgėjams. Kuo standesnis gazo ir stabdžių mygtukas, tuo tikslesnis žaidėjo elgesys trasoje, bet… Tai ne visada pasiteisina žaidžiant veiksmo žaidimus. „Mass Effect 2“ ir „Bulletstorm“ atvejais buvo keletas keistų akimirkų, kai atpalaidavęs pirštą netyčiom atleisdavau tarkim „Zoom“ funkciją, bet tai niekis. Žaidžiant „Dead Space 2“ šių svirtelių kietumas jau buvo problematiškas, grynai dėl to, kad sykiu su keliais mentės mygeliais reikdavo spausti ir dar kažką.
Kadangi norint pilnai įspausti mentės mygtukus reik skirti daugiau jėgos, nei esi pratęs, pultelio naudojimas įtemptais momentais gali pasirodyti „nepatogus“ ar „svetimas“.
Ilgaamžiškumo klausimas
Vertinant bendrai „Hama Scorpad Pro“ pasirodė neblogai. Šiokį tokį nerimą kelia ir pultelio ilgaamžiškumo klausimai. Tiesa mano atveju jam ne ypač „nuskilo“ nes jo testą dariau „ant bangos“ ir jam teko kiek didesnis krūvis. Pats testas truko apie pusantro mėnesio. Nors vizualiai jokių nusidėvėjimo ženklų nematyti, žaidžiant galima justi, kad L1 ir R1 mygtukai truputį „pavargo“. Spaudžiant kartais juntamas nemalonus, plastikinis pasipriešinimas, kas greičiausiai reiškia, kad mygtukai liaudiškai tariant „išsiklišino“. Jų veikimui kol kas tai neturi jokio įtakos.
Analoginės rankenėlės, kaip bebūtų keista, nesuminkštėjo. Tai geras ženklas. Žodžiu ilgaamžiškumo prasme abejonių jei ir turiu, tai jos nežymios. „Svečių“ pultelio statuse jis turėtų būti „amžinas“, o kalbant apie jo nuolatinį naudojimą pagrindinio pultelio rolėje… Na metus jis tikrai turėtų ištempti.
L2/R2 svirtelės ne tik standžios, bet ir turi kiek gilesnę ertmę paspaudimui.
Reziumė
Jei ieškot „Dualshock 3“ savybes turinčio, bet pigesnio pultelio, susilaikyti nuo „Scorpad Pro“ pirkimo, patarčiau tik išskirtiniais atvejais t.y. jei daugiausiai laiko praleidžiat žaisdami sudėtingesnes šaudykles tinkle, dievinat muštynes su dešinio analogo naudojimu ar dalinatės pulteliu su iki mokyklinio amžiaus žaidėjais (jiems ir pultelis bus per sunkus ir mygtukai per standūs). Visais kitais atvejais, o ypač vairavimo ir veiksmo žaidimams „Hama Scorpad Pro“ tinka puikiai. Įvertinus faktą, kad jis ir judesį jaučia, ir vibruoja, galima teigti, kad pasiektas neblogas kainos/kokybės santykis.
11 Komentarai
audriuxs
„lauzas“ ka galiu pasakyt, niekada tokie neprilygs originalo.
karolis321
jau geriau nepagaileti tu 60euru ir nusipirkt normalu.
Darkmanas
Artojau, gal turi Street Fighter IV?
Invasion
Tai kad DualShock3 galima rasti už ˜160lt
Tad geriau dasideti ta 50tin3 ir nusipirkti normalų.
beecool
Kad TC ~80lt tas gėris. Bigben visai nieko pulteliai dar.
Artojas
@Darkmanas rašė: Turiu SSF.
@Invasion: aš už tiek neradau.
@beecool: Painioji su „Scorpad“ be „Pro“. Anas neturi nei vibro nei sixaxis.
Darkmanas
Gal bandei jį žaisti su D-pad’u? Labai ieškau gero geimpado ant PC žaisti specialiai SF IV ir kitoms muštynėms, naudojančioms ketvirtadalio ar pusės „apsisukimus“ ir šitas gali būti tai, ko ieškau. Dabar tenka kankintis su PS1 pad’u per adapterį. Datel Wildfire pirkti pabijojau, nes jo D-pad’as per daug panašus į Dreamcast, nuo kurio jau po 15min intensyvių kovų nuospaudas prisitrini. Tada lieka Logitech arba šitas, nes tie, kas žaidžia muštynes sako, kad X360 žymiai per jautriai reaguoja į įstrižus judesius.
Artojas
Šiaip tik pats pabandęs atsakytum manau į šį klausimą. Kokią bėdą aš matau, tai kad nykštys čia pernelyg patogiai atsigula į d-pad lovelį ir gali būti sudėtinga tiksliai atiduoti komandas. Kita vertus kalbant apie ketvirtinius ir pusinius apsukimus, tai gal ir visai tikų. Ypač pasukimams per apačią. Esmė tame, kad čia D-Pad’as nėra visiškai plokščias ar priplotas. Jis stovi ant kojelės, kurios judėjimui palikta šiek tiek erdvės, todėl nykštį įrėmus stačiai, juo galima naudotis vos ne kaip D-Pad’u su „rankenėle“.
Duperis
nu joo… ka tas mygtukas turbo daro ? 😀
CEPEAS
aiktu nesamone pritariu geriau orginala nusipirkt bent jau belaidis butu:E:E
Kosminis_barsukas
110lt? Tai kad originalus DS3 150lt kainuoja, geriau dasimest keliasdešimt litų ir nesukt galvos.