Pietų Korėjos kompanija „Zalman“, besiverčianti kompiuterių aušinimo produktais, yra nemenkai žinoma ir Lietuvoje. Jos gaminius mėgsta montuoti ir vaizdo plokščių gamintojai. Štai „Sapphire“ vaizdo plokštes su žymą „Ultimate Edition“ jau gana ilgai vėsina išimtinai „Zalman“ aušintuvai.

Taip jau nutiko, kad vaizdo plokštes gaminanti kompanija „Galaxy“ tapo pirmąja, pasiūliusia produktą su nauju „Zalman“ aušintuvu vaizdo plokštėms. Naujoji AGP lizdui skirta plokštė „Galaxy GeForce 6600“ nuo pat gamyklos konvejerio jau turi galingą „Zalman VF700“ aušintuvą, kurio radiatorius pagamintas tik iš aliuminio. Šio metalo naudojimo privalumai gana akivaizdūs – aušintuvas mažiau sveria, yra pigesnis. Prognozuojama, jog dėl šių savybių aliumininis „Zalman VF 700“ bus dar populiaresnis, nei jo pirmtakai „VF700-Cu“ ir „VF-ALCu“, kurių radiatoriams atitinkamai naudojami varis ir vario bei aliuminio lydinys.

Na ką gi, laukiame pasirodant naujojo aliumininio „Zalman“ Lietuvoje bei jį jau turinčių vaizdo plokščių. Nemenka problema gali tapti tik jo dydis – aušintuvas užima ne tik gretimą vaizdo plokštei lizdą, bet gali nemenkai trukdyti ir dar tolimesniam.