Lyg ir rimstančio Mohameto karikatūrų skandalo fone pasirodė dar viena su musulmonų ir krikščionių pasaulių tarpusavio santykiu susijusi naujiena. Pasirodo, tinklo paieškos sistemoje „Yahoo“ negalima turėti vartotojo vardo, kuriame minimas Alachas (Allah).

Dėl nepaaiškinamų priežasčių sistema neregistravo bet kokių šį žodelį slepiančių vartotojų vardų, pavyzdžiui, kallahar385753984753 ar test4allah408754873, kur „allah“ nelengva ir pastebėti. Įdomu tai, kad nepaisant „bano Alachui“ buvo galima sėkmingai registruoti vartotojų vardus kuriuose minimas Dievas, velnias, Buda, Koranas, islamas, Jėzus ir t.t.

Gana komiška, kad sujudimas dėl „Allah“ registracijos prasidėjo nuo to, kad viena JAV pilietė, kurios pavardė yra Callalah, pastebėjo tokio tipo vartotojų vardų draudimą. Netruko ilgai išsiaiškinti, na o spauda ištrimituoti, jog „Yahoo“ laikosi gana keistos pozicijos musulmonų dievo atžvilgiu.

„Yahoo“ nieko nekomentavo, o… žaibiškai ištaisė nesusipratimą sukėlusį draudimą. Registruoti vartotojų vardus su „Allah“ jau galima.