Kompanijos, kurios pavadinimas jūsų močiutei asocijuojasi su rankdarbiais, kūrinys pavadinimu ADATA DashDrive Elite HE720 pateko į mano rankas testams. Čia nuosekliai išdėstysiu su šiuo įrenginiu susijusius  savo įspūdžius ir nuoskaudas, tradiciškai perpindamas tai su tiesmukais skaičiais, gautais per testus.

ADATA šiuo savo „1337“ modeliu didžiuojasi, ir dėl vos 8.9 milimetro storio, išdidžiai pastarąjį vadina vienu ploniausiu rinkoje, o be to dar vartotojams suteikia ir „One Touch Backup“ funkciją. Tad pažvelkime, kaip šios taivaniečių kompanijos ambicijos atsispindės praktikoje

 


Išpakavimas
 

Savo prekinį ženklą ADATA formuoti moka, kadangi tik paėmus dėžutę į rankas, produktas kvepia kokybe, o ne pigia azijietiška produkcija.  HE720 įpakuotas taip, kaip būdinga ADATA gaminiams. Klasikinė, tačiau stilingai atrodanti pakuotė, ant kurios pavaizduotas ADATA simbolis – kolibris.
 
 


Galinėje dėžutės pusėje mus pasitinka QR kodas, kurį nuskenavus, naršyklė atidaro gamintojo puslapį, ir prie numatytosios kietojo disko programinės įrangos (HDDtoGO ir OStoGO), dar gauname ir 60 dienų Norton Internet Security antivirusinę programą.



Pravėrę įpakavimą, kartoniniame rėmelyje randame mūsų lobį, o po šiuo – keletas priedų. 

 

Kadangi šis „hardas“ turi 3.0 USB sąsają, prie jo pridėtas ir atitinkamas kabelis. Tai – neįmanomo trumpumo 32 centimetrų laidas, viename gale turintis USB 3.0 Micro-B, kitame – standartinį USB 3.0 antgalį. Įžvelgiu tame nepatogumų. Žmonėms, kurių kompiuteriai USB 3.0 standarto lizdus turi tik galinėje pusėje, tokio ilgio kabelis atima galimybę pasidėti kietąjį diską kur nors ant stalo šalia kompiuterio.

 



Beje, prijungimo klausimas galėjo būti išspręstas kiek geriau, nes dabar atsitiktinai ištraukti kabelį iš kietojo disko USB lizdo, nereikia ypatingai daug pastangų. T.y. laido antgalis lizde galėtų laikytis kiek tvirčiau. Keletą kartų pagavau save besikeikiantį, dėl netyčia išsitraukusio kabelio.

 


Kietasis diskas iš dėžutės išlenda įpakuotas į apsauginę plėvelę. Taip pat įpakuotas ir dėkliukas. Nors korpusas tvirtas, atsparus smūgiams ir įbrėžimams, tačiau šiam įrenginiui dėkliukas reikalingas kaip žuviai vanduo. Kodėl? Dėl vienos labai paprastos priežasties!



Šis kaupiklis turbūt padėtų išaiškinti ir žmogžudystę, kadangi dėl esamo paviršiaus, kriminalistai jį galėtų naudoti ir kaip pirštų atspaudų paėmimo įrankį. Kairėje nuotraukoje – du kartus, itin nespausdamas, tyčia padėjau pirštą. Būnant visiškai švariomis rankomis, to užteko palikti ryškų, tamsiai pilką atspaudą, kuris savaime neišnyksta. Tiesa, standžiai įlindęs į pridėtą dėkliuką, kietasis diskas problemų su savo išvaizda nebekelia.

 

Matyt kūrėjai pastebėjo pirštų atspaudų problemą, prieš tai jau pagaminę šių diskų partiją, todėl tik išpakavus, subtilia užuomina iš karto užsimenama, jog „hardas“ turi keliauti tiesiai į apsauginį dėkliuką.

 



Išvaizda ir savybės

 

Pats gamintojas savo oficialiame puslapyje deklaruoja štai tokias gaminio specifikacijas:

 

















































Talpa


500 GB arba 1 TB


Spalva


Titano


Korpuso paviršius


Nerūdijančio plieno, atsparus įbrėžimams


Matmenys


117 x 79 x 8.9 mm


Svoris


164 gramai


Sąsaja


SuperSpeed USB 3.0 (suderinama su USB 2.0)


Vidinė sąsaja


2.5“ SATA II


Sisteminiai reikalavimai


Windows XP, Vista, 7, 8 / Mac OS X 10.6 ir vėlesni / Linux su 2.6 ar vėlesniu branduoliu


Leistinos temperatūros


Naudojimo metu – 5ºC ~ 50ºC, Sandeliuojant  – 40ºC ~ 60ºC


Priedai


USB 3.0 kabelis, dėkliukas, naudojimos instrukcija


Garantija


3 metai



Rankose laikomas įrenginys tikrai sukuria plonumo įspūdį, tačiau dėl jo tvirtos konstrukcijos, visiškai nebaisu, jog galiu ką nors netyčia sulaužyti. O užapvalinti kampai išlošia dar daugiau ergonomiškumo, ir sustiprina plonumo įspūdį. Įrašymo metu, kai viduje esanti plokštelė pasiekia apsukų maksimumą, diskas išlieka absoliučiai netriukšmingas. Dažnas nešiojamojo kompiuterio ventiliatorius paprasčiausiai užgoš menką šio kaupiklio skleidžiamą triukšmą.
 
 

Kietojo disko gale – USB 3.0 Mini-B jungtis, bei „Backup“ mygtukas, skirtas vienu paspaudimu padaryti spec. programa parinktų failų atsargines kopijas. Na o virš šių dviejų elementų – mėlynas šviesos diodas, kuris šviesdamas nurodo, jog kaupiklis yra įjungtas.
 
 Programinė įranga

Kietajame diske, jei tik įjungę jo nesugalvojame suformatuoti, randame Adata Sync įrankį, kuris teoriškai turėtų įgalinti veikti anksčiau paminėtą „Backup“ mygtuką. Taip pat, nuskaitę ant dėžutės esantį QR kodą, turime galimybę parsisiųsti ir HDDtoGO ir HDDtoOS programėles, su kuriomis oficialiai palaikomu būdu galėsime užrakinti savo kietąjį diską, pametimo atveju suvesti savo kontaktus, pasidaryti atsargines kopijas, ir keisti įvairias nuostatas, ar iš kieto disko užkrauti operacinę sistemą. Kiek tai reikalinga praktikoje – nuspręsite patys.

 

Už akių užkliuvo mirtinai Windows Vista laikus primenanti grafinė sąsaja, ir susidarė toks įspūdis, kad čia seniai bebuvo kas nors atnaujinta… 

 







Įsidiegę 2012-aisiais paskutinį kartą atnaujintą ADATASync programą, matome štai tokį blankų vaizdą. Čia atliksime elementariąsias failų atsarginių kopijų darymo užduotis. Kyla klausimas, ar nebūtų paprasčiau Windows aplinkoje tiesiog atsidarius porą langų nusikopijuoti norimas bylas?

P.S. Mįslingosios „One Touch Backup“ funkcijos Windows 8.1 operacinėje sistemoje priversti veikti niekaip nepavyko.

Greičio testai

Vardan skaidrumo, turėčiau paminėti ir šiuos faktorius:

























Testams naudojamas kompiuteris


HP ProBook 4530s


USB 3.0 valdiklis


Renesas USB 3.0 eXtensible Host Controller – 0096


Operacinė sistema


Windows 8.1


Programinė įranga


ATTO Disk Benchmark v2.46


Tikrasis kietojo disko pavadinimas


WDC WD10SPCX-22HWST0


 

 

Prijungtas prie USB 3.0 sąsajos, įrenginys parodė štai tokius rezultatus: 
 
 

Įrašymo bei nuskaitymo greičiai – 113 MB / 111 MB per sekundę. 
 

Ištestavus diską su USB 2.0 sąsaja, rezultatai išėjo tokie:

Įrašymo bei nuskaitymo greičiai – 23  MB / 29 MB per sekundę.

Geras dvi valandas išbuvęs įjungtas, kietas diskas, visą laiką būdamas dėkliuke, įšilo iki neagresyvių 33 laipsnių.
 
Išvados
 





































KainaLietuvoje:


Nuo 326 iki 345 lt


Pliusai:


Sąžiningi įrašymo bei nuskaitymo greičiai


 


Tvirta konstrukcija


 


Tik 8,9 mm storis


 


Tylus


Minusai:


Imlus pirštų atspaudams


 


Pridedama programinė įranga pasenusi


 


Labai trumpas kabelis


 

Turiu paminėti, jog tai tikrai nėra profesionalios klasės įrenginys, tačiau dėl savo dizaino ir eiliniams mirtingiesiems prieinamos kainos, tai tikrai yra „devaisas“, kurio reikėtų dairytis, norint turėti mažai vietos užimantį pernešamą „backup‘ą“. Labiausiai kliuvo tik programinis įrenginio palaikymas, tačiau norintis rimtesnių automatinio bylų saugojimo funkcijų, plačiuosiuose internetuose drąsiai susiras kokią nors nemokamą atviro kodo alternatyvą šioms pasenusioms programoms.

Įrenginys paliko teigiamą, ir tik teigiamą įspūdį, todėl dėl šaunaus dizaino ir apskritai bendro praktiškumo spaudžiu ADATA inžinieriams dešinę. Visi nežymūs daikto minusai nublanksta prieš tvirtus pliusus. Turiu pastebėti, jog džiaugiuosi, kad aparatinės įrangos industrijai tobulėjant, galima už prieinamą kainą įsigyti super ploną, bei dar ir tvirtą diskinį kaupiklį. Taigi, kaip aš vertinu ADATA DashDrive Elite HE720 išorinį kietąjį diską…?

Keturios su puse Geek‘o iš Rytų Europos galvos iš penkių!