Garsi nešiojamųjų kompiuterių gamintoja ACER, pirmaujanti netbukų pardavėja pasaulyje, savo klientams ruošia naują siurprizą. Kompanija ateityje planuoja pirkėjams pristatyti mažuosius netbukus, naudojančius net dvi operacines sistemas.

Į juos bus įrašoma mums jau įprasta Windows ir mums kiek egzotiška Google Android operacinė sistema, dažniausiai sutinkama mobiliuosiuose telefonuose ar planšetiniuose kompiuteriuose.

Įdiegus Android operacinę sistemą, pagrindinėms operacijoms galima naudoti šią OS. Tai pravers, kai prireiks ypač greitai prieiti prie pagrindinių kompiuterio duomenų. Tačiau pagrindinis tokios operacinės privalumas yra mažesnės energijos sąnaudos, tiesiogiai įtakojančios baterijos veikimo laiką.

Šiuos nešiojamuosius kompiuterius galima laikyti įprastų netbukų ir smartbukų mišiniais. Smartbookai – tai netbukai su telefonams skirta operacine sistema ir, dažniausiai, su išmaniųjų telefonų vidiniais komponentais. Šio sprendimo galime tikėtis su naujai dviejų branduolių Intel Atom procesoriais.