Gandai apie finansines kompanijos „Abit“ problemas sklando jau senokai – apie tai rašėme ir šiais, ir praeitais metais. Dar viena blogą „Abit“ pranašaujanti žinia – kompanija planuoja parduoti savo būstinę tam, kad sugrąžintų skolas.

Bendrovės akcininkai nutarė perleisti būstinę „Deutsche Bank“ bankui ir tokiu būdu pabandyti sumažinti įsiskolinimus. Manoma, kad už pastatus bus gauta 57-60 mln. JAV dolerių, kas turėtų būti nemenka parama kompanijai. Na, bent jau tokias sumas mini jos valdybos pirmininkas Remond Lu.

Ši informacija pasirodė netrukus po to, kai internete plačiai pasklido gandas, neva „Abit“ bando rasti pirkėjus savo gamybos padaliniui. Žinios tikrai ne kokios – jei visa tai tiesa, kompanijai iš tiesų gali grėsti bankrotas.

Pagrindinė „Abit“ būstinė ligi šiol buvo vienintelis kompanijai priklausantis pastatas Taivanyje. Jame virė gyvenimas – dirbo ne tik pardavimų skyriai ir administracija, bet ir inžinieriai, vyko naujų įrenginių kūrimas. Visa tai perkelti į naują vietą nebus lengva.

Pagal spalio 31 dieną skelbtus finansinius duomenis „Abit“ vertė sumažėjo iki 51 milijono JAV dolerių. Prieš metus, 2004 m. lapkritį, kompanija buvo vertinama net 325 milijonais – nemenkas skirtumas. Keista padėtimi bendrovėje susidomėjo ir Taivanio valdžia. Ji paprašė pakartotinai pateikti 2003, 2004 ir 2005 metų finansinius duomenis.