Pamatė Antec‘as Mercury 240 aušinimo skysčiu, kuris manęs nenustebino, apžvalgą ir sako: „Tai mūsų aušintuvas tau nepaliko įspūdžio? Mes galim ir geriau!“

Ir štai ant mano stalo Antec Mercury 360 – didžiausia visų laikų Antec aušinimo skysčiu sistema. Ar šis dičkis tikrai turi parako? Kraunam į dėžę ir sužinosim! Iš karto pasakysiu, kad nors aušintuvai priklauso tai pačiai serijai, jų vertinimai yra visiškai kitokie.

Kuo skiriasi Mercury 360 nuo Mercury 240?



Pagrindinis skirtumas tarp šių aušintuvų yra radiatoriaus ilgis ir ventiliatorių kiekis. Vietoj 240 mm  radiatoriaus naudojamas 360 mm radiatorius, dėl to ant jo montuojami trys ventiliatoriai. Neturėjo būti sunku atspėti, tiesa?

Pakuoti ir komplektacija yra identiška 240-ąjam modeliui, tik čia aišku randami didesni ventiliatorių ir jų montavimo detalių kiekiai.

Daugiau ryškesnių skirtumų nėra, abu aušintuvai naudoja tokius pačius aušinimo blokus, tiesa jei pigesniam aušintuve jie atrodė patenkinamai, tai šiame aušintuve atrodo dar liūdniau.

Tikrai juokinga, kai brangi ir didelė aušinimo sistema naudoja tą patį primityvų apšvietimo dizainą. Mirksinti mėlyna lemputė ant CPU bloko? Jūs rimtai? Aišku yra galimybė rinktis RGB versiją su daugiaspalviu apšvietimu, bet ji vis tiek valdoma tik per RGB valdiklį, kas vis tiek yra primityviau už konkurentų sprendimus.

Taip pat aukštos klasės gaminyje gan liūdnokai atrodo skaitmeninio valdymo ir stebėjimo nebuvimas. O juk net senas geras Kuhler 920 tai turėjo…

Testai

Prailgėjęs radiatorius ir papildomas ventiliatorius atnešė į aušintuvus dar porą skirtumų. Abu jie skiriasi savo aušinimo našumu ir triukšimingumu. Metas juos išmatuoti.

Kaip ir visada sistemos konfigūracija atrodo taip:

Intel Core i5 4690K @ 4.7GHz 1.33V
Asrock Z87 Extreme 4
2*4 GB Patriot G2 Series RAM
Transcend SSD 740, 256GB
WD Caviar Blue, 1TB
NZXT Phantom 530 korpusas
OCZ/ PC Power & Cooling Silencer MKIII 80+ Gold 750W PSU

Išvados

Nepaisant to, kad Antec Mercury 240 ir Mercury 360 yra tik skirtingų ilgių versijos, tačiau išvados abien aušintuvam yra skirtingos. Jeigu praeitoje apžvalgoje minėjome, kad Antec Mercury 240 paskęsta galybėje panašių ir funkcionalesnių aušintuvų, tai Mercury 360 tokios problemos neturi.

Kainuodamas 100 eurų jis yra vienas pigiausių aušintuvų, turinčių 360 mm ilgio radiatorių. Tai leidžia jam būti išskirtiniu ir daug kam prieinamu. Kas keisčiausia, kad tokį aušintuvą Amazon‘e akcijos metu galima nusipirkti iš vis už 75 eurus. Tai yra neprilygstamas kainos ir kokybės santykis.

Nors už akių kliūda tokios nesamonės, kaip mėlyna spalva pulsuojantis CPU blokas ir programinės įrangos nebuvimas, tačiau geras kainos ir aušinimo našumo santykis priverčia užsidengti akis ir to nepastebėti.

Taigi, nors aušintuvai skiriasi tik savo radiatoriaus dydžiu, tačiau jų verdiktas yra visiškai skirtingas. Jį lėmė skirtingi aušintuvų kainodaros sprendimai ir skirtingo aršumo konkurencija.