Išbandęs Kingston Hyperx Cloud II galiu pasakyti kad tai vienos geriausių ausinių, skirtų žaidėjams. Jos yra vienos iš nedaugelio, kuriose tiek pat gerai girdisi žaidimų garsai, tiek pat gražiai skamba muzika. Kingston bene pirmoji įrodė, kad „universalios ausinės“ nėra tik mituose egzistuojantis dalykas.

Sužinojęs, kad Kingston išleidžia naujas, aukštesnės klasės ausines Hyperx Cloud Revolver, nieko nelaukdamas skubėjau kuo greičiau jas išbandyti. Net nesidomėjau, kam jos skirtos, kuo skiriasi nuo pirmųjų gamintojo ausinių, tiesiog labai norėjau jas išbandyti. Kadangi esu apžvalgininkas, turiu pilną teisę šitaip elgtis, tačiau vartotojams tokių avantiūrų daryti nerekomenduoju. Nes taip pasielgę galėjot stipriai nudegti – šios ausinės visiškai kitokios, nei apie jas galėjot pagalvoti.


Pakuotė ir komplektacija

Kingston savo HyperX serijos gaminiams visada suteikia vienas gražiausių pakuočių visoje rinkoje. HyperX Revolver netapo išimtimi ir parodo, kad gamintojas rūpinasi net ir smulkiausiomis detalėmis. Pradedant išore, baigiant jos vidumi.

Ant dėžutės yra daug informacijos apie ausinių savybes, tačiau galimybės gyvai pamatyti pačias ausines nėra suteikiama.

Prie ausinių Kingston komplektuoja nuimamą mikrofoną, pultelį ant savęs talpinantį prailginimo laidą bei porą informacinių popierėlių.

Detalus žvilgsnis

Ausinės pasižymi tvirta konstrukcija. Tai garantuoja stabilus plieninis jų rėmas. Viršutinėje ausinių dalyje yra odinė atrama, leidžianti ausinėms maloniau priglusti prie galvos.

Nors HyperX Cloud Revolver yra pačios brangiausios Kingston siūlomos ausinės, tai vizualiai pamatyti gan sudėtinga. Prieš tai siūlyti modeliai turėjo dailius šlifuoto aliuminio kaušelių dangtelius, o dabar čia matome plastmasę. Nors jos kokybė nėra prasta, tačiau šiai plastmasei iki dailaus ir tvirto metalo dar labai toli.

Pažiūrėjus į ausines atrodo, kad ant jų esantys raudoni elementai pradės šviesti. Deja to daryti jie negali. Tai yra uždarojo tipo ausinės, todėl galime tikėtis geros garso izoliacijos.

Garso atkūrimu rūpinasi du 50 milimetrų skersmens neodinaminiai garsiakalbiai. 30 omų varžos garsiakalbiai tarsi yra vidutinybė, savo specifikacijomis niekuo neišsiskiriantys iš kitų žaidėjams skirtų produktų.

Kingston HyperX Cloud II ausinėse taip atrodė išorinė garso plokštė, na o šį kart tai tėra garso valdymo pultelis. Šios ausinės neturi virtualaus erdvinio garso sistemos, tad jos prie kompiuterio jungiasi ne skaitmenine USB, o analogine 3,5 milimetrų jungtimi – reiškia išorinė garso plokštė nereikalinga. Pultelyje yra garsumo reguliavimo ir mikrofono užtildymo galimybė. 2 metrų ilgio laido neabejotinai pakaks visų žaidėjų poreikiams.


Naudojimo efektyvumas

Kingston nėra pati seniausia ausinių rinkos žaidėja, tačiau būtent šią kompaniją esu linkęs įvardinti kaip vieną geriausiai komforto jausmą suprantančių gamintojų. Visai kaip ir senesnės HyperX Cloud serijos ausinės, HyperX Cloud Revolver prie ausų priglunda gerai, tačiau tai daro švelniai. Ausinės prie ausų priglunda švelniai, nesudarydamos jokio papildomo spaudimo, galinčio per ilgą laiko atkarpą pradėti varginti. Prie malonaus jausmo stipriai prisidėjo ir minkšta ausinių viršuje esanti odinė pagalvėlė.

Kai gamintojas sako, kad ausinės gali padėti greičiau išgirsti sliūkinantį priešą, daugelis tik nusijuokia, sakydami, kad ausinėse tokių magiškų galių nebūna. Būna, ir visa tai pasiekiama labai nesunkiai. Gamintojui užtenka brutaliai pakelti aukštus dažnius ir tai leis aiškiau girdėti aplinkos garsus.

Tai naudinga nebent pirmojo asmens šaudyklėse. Kingston puikiai tai supranta – ausinės įvarijamos kaip skirtos būtent šio žanro mėgėjams. Tiesa, jei jau tai ausinės skirtos šaudyklėms, labai keista, kad jose nėra erdvinio garso efekto. Nors ausinėse dažniausiai naudojamas virtualus erdvinis garsas, dėl kurio naudingumo vis dar yra stipriai diskutuojama, tačiau tokia galimybė čia tikrai atrodytų labai logiškai.

Galėčiau detaliai papasakoti apie tai, ką girdžiu klausydamas muzikos, tačiau esu šventai įsitikinęs, kad tai laiko gaišimas. Jums užtenka žinoti tik tai, kad šios ausinės yra visiškai netinkamos muzikos klausymui. Tragiškos žemų ir vidutinių dažnių juostos lygiai tą patį verčia sakyti ir apie filmų žiūrėjimą.

Jei nusprendėte, kad muzikos klausysite per šias ausines, nes Jums nėra aktuali jos kokybė – priėmėte klaidingą sprendimą. Kur kas racionalesnis sprendimas šiuo atveju būtų HyperX Cloud ar Cloud II. Jos pasižymi truputį žemesne žaidimų efektų atkūrimo kokybe, tačiau klausantis muzikos, žiūrint filmus, ar net žaidžiant kitų žanrų žaidimus, įprastos HyperX Cloud triuškina „revolverį“.

Kaip ir minėjau tai yra uždarojo tipo ausinės, todėl tikiuosi, jog garso izoliacija bus gera. Teigiamai galėčiau įvertinti tiek žemą ausinių garso girdėjimą aplinkiniams, tiek gerą aplinkos garsų izoliavimą.

Vadinkite visus „noob‘ais“ drąsiai! Dažniausiai pikčiausi šaudyklių žaidėjai savo įniršį išlieja kartu su šnypštimo garsais, kurie kitiems tik sukelia juoką. HyperX Cloud Revolver mikrofono kokybė yra labai gera, todėl bent jau iš mikrofono kokybės niekas tikrai niekas nesijuoks, belieka į jį ką nors protingo  pasakyti.

Išvados

Dauguma žmonių turi vienas, na geriausiu atveju dvi ausines – vienas kelionines, kitas – naudojimui namie. Tie, kurie turi kelias ausines, skirtas skirtingoms užduotims atlikti, Hyperx Cloud Revolver puikiai pasitarnaus kaip ausinės, skirtos pirmojo asmens šaudyklėms.

Deja mažai kas (ypač Lietuvoje) nusprendžia turėti kelias skirtingas aukštos klasės ausines – pirkėjai dažniausiai ieško universalumo. Galiausiai man pačiam labai sunku Cloud Revolver įsivaizduoti ant eilinio žaidėjo stalo. Aš jas matau kaip įrenginį, kurį dažniausiai tikėčiausi sutikti eSporto renginiuose ant profesionalių žaidėjų pečių.

Nesakau, kad tai yra kažkas blogo. HyperX Cloud Revolver tarsi F-1 bolidas – ausinės yra geros, tačiau tinkamos tik retiems atvejams. Naudoti šias ausines skirtingiems tikslams – tarsi su formulės blolidu važiuoti iki artimiausios Maximos kasdieniniam apsipirkinėjimui. O kaip ir minėjau, šios ausinės, visai kaip ir formulės bolidas, geriausiai žiūrisi šalia profesionalaus sportininko.

Tad jeigu norite ausinių skirtų būtent šiai siaurai sričiai, Jums teks pakloti 100 eurų. Šioje kainų grupėje yra daug įvairių žaidėjams skirtų ausinių, tokių kaip Corsair VOID ar Razer Kraken serijų atstovai. Jei virtualus erdvinis garsas Jums nėra svarbus dalykas, tada Kingston tampa pakankamai rimtu pasirinkimo variantu.

Jeigu Jums iš tiesų reikalingas toks dalykas kaip ausinės, skirtos tik pirmojo asmens šaudyklės – puiku, HyperX Revolver yra puikiai tam tinkamas pirkinys. Tačiau jeigu ieškote ausinių ne tik šiai siaurai sričiai, tada kur kas geriau rinktis mažiau kainuojančias universaliasias Kingston HyperX Cloud ar Cloud II.

Games.lt