Kas tik nėra savo gyvenime bandęs bent vieno iš šių strateginių žaidimų. Tai serija, kuri tapo tikru strateginių žaidimų evoliucijos organizatorė ir aktyvi dalyvė. Ši Electronics Arts strateginių žaidimų (beje vieną kartą buvo ir išimtis) grandis nutiesė kelią į šį žanrą daugeliui iš mūsų. Šių žaidimų svarbą puikiai supranti ir patys EA žmonės, todėl tik laiko klausimas buvo, kada mes galėsime išvysti visus juos vienoje vietoje. Ta diena jau atėjo.

Jau nuo vasario 7 dienos Lietuvos parduotuves pasiekė šis žaidimas ir galimybė jums išbandyti visą Command & Conquer serija nuo pat jos pradžių iki garbingo galo. Nors ką gali žinoti. Taigi, pilnas visų pakuotėje „The First Decade“ būsiančiu žaidimu sąrašas:

Command & Conquer

Command & Conquer The Covert Operations

Command & Conquer Red Alert

Command & Conquer Red Alert The Aftermath

Command & Conquer Red Alert Counterstrike

Command & Conquer Tiberian Sun

Command & Conquer Tiberian Sun Firestorm

Command & Conquer Red Alert 2

Command & Conquer Yuri’s Revenge

Command & Conquer Renegade (vienintelis ne strateginis žaidimas visoje serijoje)

Command & Conquer Generals

Command & Conquer Generals: Zero Hour

Command & Conquer

Command & Conquer buvo karinė realaus laiko strategija, kuri sugebėjo tinkamai išpopuliarinti savo žanrą. Žaidime galite žaisti už vieną iš kovojančių pusių: GDI, kas reiškia „Global Defense Initiative” ar „Brotherhood of NOD” (trumpiau tiesiog NOD), kurie žaidime pristatomi kaip blogi vyrukai. Kiekviena iš kariaujančiųjų grupių turi stipriąsias ir silpnąsias puses tiek ginkluotėje, tiek ir pastatuose. Tik pradėję misiją, jūs jau gausite pirmąją užduotį, kuri reikalaus išsiųsti specialius rinkėjus rinkti paslaptingosios medžiagos Tiberiumo. Jis bus pagrindinis jūsų resursas statant savo armiją.

Su galimybę savo strateginį mastymą išbandyti prieš draugus, pasinaudojant daugelio žaidėju režimu, bei nuostabiu garsu ir puikiais video intarpais, kuriuos mums susuko Westwood, Command & Conquer tampa tiesiog būtinu žaidimu kiekvienam šio žanro fanui, nesvarbu senam ar jaunam. Beje, C&C žaidime buvo naudojamas tas pats varikliukas, kaip ir originaliajame Dune.

Command & Conquer Red Alert

Kaip jau turbūt supratote, Red Alert yra kiek anksčiau išleisto Command & Conmquer tęsinys. Nors žaidimas ir išlaikė savo pirmtako pavadinimą, tačiau idėjiniu požiūriu mes gauname visiškai naują strateginį žaidimą, kuris sugebėjo tiesiog kardinaliai nušokti į visai priešingą pasaulį. Visų pirmą, kaip pasakoja žaidimo istorija, nebuvo visiškai jokio Antrojo pasaulinio karo, ir net nebuvo jokio Hitlerio. Tačiau vietoj jo su milžiniška jėga iškilo Stalinas, bei Sovietų Rusija, karie ir tapo invazijos į Europą kaltininkai.

Kaip ir pirmajame žaidime, Red Alert pilnai palaikė daugelio žaidėjų režimą tiek per LAN, tiek ir internetu. O pačiame žaidime, mes jau galėjome sau leisti pamatyti daug detalesnius kovinius vienetus tiek ore, tiek žemėje, tiek ir vandenyje. Kampanijos režime mūsų laukė pasirinkimo galimybė tarp Sovietų Rusijos ir Sąjungininkų pajėgų, kurių kiekviena turėjo po 13 misijų. Ir pirmą kartą žaidimo istorijoje atsirado laisvasis režimas (skirmish).

Command & Conquer: Tiberian Sun

Jau 1999 metais išleistas Tiberian Sun vėl žadėjo mus nukelti ten, kur pasitiko pirmasis žaidimas Command & Conquer. Čia mūsų vėl lauks gerieji vyrukai iš Global Defense Initiative ir blogieji iš The Brotherhood of Nod. Žinoma, šįkart mūsų lauks daug naujų karinių vienetų, pastatų ir nieko neįpareigojanti istorija. Buvo tikima, jog NOD lyderis Kane žuvo, tačiau netikėtai visame pasaulyje pasirodė daugybę blogų įvykių, kas reiškė jog NOD sugrįžo siekdami revanšo. Jums teks rinktis tarp GDI komandoro McNeilo arba Slaviko iš NOD.

Abi šios kariaujančios pusės neturi visiškai jokių bendrų karinių vienetų, kas šį konfliktą daro labai išskirtiniu. Kol GDI naudoja atvirą ir stiprią jėgą, NOD tuo tarpu geriau laikosi pasalūniškos taktikos. GDI į mūšį traukia tiesiai ir nesislapstydami su savo sunkiaisiais tankais „Titanais“ (milžiniška dvikojė mašina), o NOD mieliau siunčia įdomius tankus, kurie bet kuriuo metu gali įsikasti į žemę ir taip virsti sunkiau sunaikinamu tanku.

Tai tik mažas pavyzdys visų karinių vienetų įvairovės žaidime ir nors kovojančios yra tik dvi pusės, tačiau pasirinkimo galimybė žaidėjui yra suteikiama tikrai didelė. Abi pusės turi didelius kompanijos režimus, su galimybe išbandyti ir nemažai šalutinių misijų, kurių įvykdymas bus didelis pliusas jums ir leis daug lengviau įvykdyti pagrindinę misiją. Kaip jau įprasta C&C serijoje, tarp misijų mūsų lauks daugybę gražiai sumontuotu video intarpu.

Ir nors jau 1999 metais pasirodęs žaidimas ir nėra toks velniškai geras, kokie buvo pirmtakai, bet savo serijai gėdos jokiu būdu nepadaro. Tai žaidimas visiems serijos mylėtojams ir neturėti jo, tiesiog neatleistina klaida C&C fanams.

Command & Conquer Red Alert 2

Kompanija Westwood su savo pirmaisiais C&C serijos žaidimais tapo tikru 2D strateginių žaidimų lydere. 2000 metais jas dar labiau sustiprino išleisdama antrąją Red Alert dalį, nors vos prieš metus ji rutuliojo kitą konfliktą, kur savo jėgas bandė GDI ir NOD. Turbūt tokį posūkį lėmė ne itin geras Tiberian Sun pasirodymas, todėl buvo nuspręsta grįžti prie jau anksčiau pradėtos Red Alert serijos.

Nors Red Alert 2 ir buvo padarytas ant to paties varikliuko, kaip ir Tiberian Sun, tačiau prieš pastarąjį buvo aukštesnis visa galva. Jo žaidimo sąsaja netik pasižymėjo didesniu draugiškumu vartotojui, bet ir atsiradusi galimybė kareiviams įlįsti į pastatus, suteikė naujas strategines galimybes.

Red Alert 2 veiksmas vyksta keli metai po pirmojo Red Alert įvykių. Stalinas jau yra miręs, tačiau jį pakeitė kitas piktas vadovas – Generolas Romanovas. Naujame žaidime veiksmas nusikelia daug giliau į sąjungininkų teritoriją, su veiksmais Niu Jorke ar Vašingtone. Kaip jau supratote, žaidime JAV yra užpuolama Sovietų Sąjungos. Ir nors žaidime lengvai galima atrasti daugybę klaidų, bet tai vis tiek yra puikus ir nepakartojamas žaidimas iš C&C serijos.

Command & Conquer Renegade

Tai galima būtų laikyti dideliu nesusipratimu galingoje RTS serijoje. Nežinia dėl kokių priežasčių, Westwood staiga sumanė savo jėgas išbandyti sukuriant pirmojo asmens šaudyklę, kuri būtų paremta garsiąją Command & Conquer serija. Idėja gal ir gera, tačiau žaidimui pritrūko stiprybės pasirodyti galingai ir įsitvirtinti. Nuo to laiko, nebuvo nė vieno panašaus bandymo sukurti kokį nors kito žanro žaidimą, nei strategiją.

Renegate pavadinimą gavusiame žaidime jūs ir vėl susitiksite dvi kariaujančias puses: GDi ir NOD. Tik šįkart jų konfliktas jau gerokai pažengęs į priekį, tiek laiko, tiek ir technologijų požiūriu. Taigi, jūs imatės specialaus GDI būrio nario Nick Parker vaidmens, kuris trumpiau žinomas kaip Havoc. Misijose galėsite pasirinkti galimybę stebėti įvykius iš pirmo asmens ar iš trečio. O be paprastų mūšių iš pirmo ar trečio asmens vaizdo, dar galėsite išbandyti ir beveik visą GDI šarvuotą techniką.

Command & Conquer Generals

Jau nebelikus Westwood studijos (ją tiesiog inkorporavo EA), 2003 žaidėjų bendruomenę pasiekė naujas Command & Conquer serijos žaidimas – Generals. Šįkart pamiršęs visus fantastinius konfliktus tarp GDI ir NOD ar kitokius istorinių įvykių vertinimus ir nusprendė pažvelgti į galbūt netolimos ateities konfliktą, kur dėl pasaulio valdovo titulo pešasi trys šalys: JAV, Kinija ir GLA (pilnai vadinasi Global Liberation Army, kas aiškiau tariant į arabų susivienijimas).

Pilnai 3D pasaulyje mūsų laukia sudėtingas konfliktas dėl galingiausiojo titulo. Kiekviena iš valstybių, atsižvelgiant į jos pajėgumus, turės tam tikrus specifinius skirtumus, lemsiančius jos kariavimo stilių. JAV yra aukštų technologijų šalis, kurios arsenale yra moderniausia technika. Tuo tarpu Kinija yra ne tokia išsivysčiusi, užtat labai galinga pramonės ir žmonių gausumu, kas leidžia jai turėti stiprią armiją. GLA jau visai kas kita. Ji kuo puikiausiai atspindi dabartinių teroristų taktiką – trumpi ir staigūs išpuoliai nelauktose vietose. Jų arsenale galime rasti daugybę vienkartinės technikos, kaip kad teroristai.

Su puikiu vieno žaidėju režimu, laisvuoju režimu ir galimybę savo jėgas išbandyti interneto batalijose, Generals yra puikus serijos žaidimas, kuris galbūt taps jau paskutiniu šios serijos žaidimus. O gaila!