Ech.. eilinis žaidimas pagal filmą… Kaip žinia tai būną tik kvailas, beprasmis produktas kurio pagrindinis tikslas- išlupti pinigų iš filmo fanų pateikiant jiems beprasmį žaidimą kuriame jie gali išvysti savo mylimus herojus ir taip atiduoti šimtinę kitą žaidimų kūrėjams. Prieš mane stovi „Ratatouille“ . Daržovių troškinys? Neeee, tai žaidimas. Ką gi, susikaupiu pasiruošiu keletą dienų patikrinti savo psichikos stabilumą ir ar ilgai sugebėsiu neužmigti prie PC. Žengiame į žiurkių pasaulį.

Kaip žinia pagrindinis veikėjas- žiurkė. Vienas iš mieliausių mano gyvūnų, gal todėl šis žaidimas man šiek tiek patiko. Bet ne tame esmė, stengsimės būti kiek galima nešališki ir įvertinti kūrinį kaip galima objektyviau. Tik įsijungus žaidimą pirmas įspūdis nekoks – bukas meniu, žaidėjo vardas iš 3 raidžių… gerai, užgniaužiame pyktį bandome žaisti, praeiname tutorial‘ą , išmokstame su šaukštu daužyti viščiukus ridinėtis ant kamuolio ir t.t. Iš pradžių, atrodo, kad žaidimas bukas ir tik be reikalo sugaišite savo brangų laiką, bet vėliau pakeisite savo nuomonę. Kodėl? Tuojau sužinosite. Žaidimas įvairus tai ir svarbiausia, jame nereikia be tikslo slampinėti ir rinkti kokius nors obuoliukus, žvaigždutes ir pan. Tokie dalykai yra, bet tai ne pagrindinis tikslas, juos galite rinkti tik dėl papildomų pinigų. Sakau įvairus nes jūs laipiosite virvėmis, šliaušite jomis šokinėsite kaip akrobatas, žaisite mini žaidimus karstysitės virtuvėje tarp puodų ir dar daug ką veiksite.

Žinoma produktas skirtas mažiesiems žaidėjams, tam yra skirtas „Scent vision“ kurį aktyvavus viskas ekranas patamsės ir „užuosite“ kelią iki tikslo. Užduotys irgi įvairios: žiurkių kolonijai reikia maisto. Jūs turguje surandate ėdalo ir originaliu būdu (nesakysiu kaip 🙂 ) pargabenate jį į požemius. Žaidime visuomet reikia sėlinti: vengti žmonių ir gyvūnų, kitaip atsidursite stiklainyje dideliame, blizgančiame ir su dangčiu :-). Verta paminėti faktą jog žaidime „mirti“ negalėsite, tiesiog jei išsibaigia gyvybės stulpelis pradedate nuo kurios nors vietos viską iš naujo, todėl nėra labai didelio savisaugos instinkto.

Kitas dalykas mane itin sužavėjęs šiame žaidime – mini žaidimai. Na jie nėra itin originalūs, bet kai kurie priverčia susižavėti. Pavyzdžiui: reikia nulupti bulves. Ką gi reikia daryti. Ogi lupate sukdami pultelio analogą ( žaidžiau su pulteliu ) ir lupate. Kažkas panašaus į Wii pultelį :). Kitos užduotys taip pat „fainos“ : su tūlu pelėnu traukiame virvę, kita žiurkė – elektrikė tvarko lemputes ir t.t. Kartais jūs užvaldysite žmogų ir kontroliuosite jo veiksmus. Žiurkės valdo, ar ne?

Kuo toliau – tuo gražiau, bevaikščiodami po lygį rasite kokių nors skanėstų – vaisių, dešros, daržovių ir t.t. Apsiuostę jų kvapų „nulūšite“ ir pradėsite sapnuoti keistus sapnus – lygiai sudaryti ir dešrelių, kepsnių, šašlykų… po kurios turite šokinėti ir rinkti žvaigždutes. Tai nebūtina, bet skirta tik papildomiems pinigėliams užsidirbti.

Atrodo, žaidimas puikus ir vykęs, tačiau yra vienas „bet“ , vos įsižaisite ir pradėsite mąstyti kaip žiurkė – žaidimas pasibaigs. Taip, jo trukmė tragiška. Visą istorijos režimą perėjau per 4.5 val., per daug nesileisdamas į žiurkiškus sapnus ( juos vykdyti nebūtina), žinoma galima stengtis surinkti visas žvaigždutes, indų ploviklio butelius, „batareikas“ ir t.t. , bet manau kad ne kiekvienas tuo užsiims. Šiek tiek gelbsti mini žaidimai su draugu, žiurkių lenktynės ir niekučių parduotuvė. Bet vis tiek- tai vienas ir didelis žaidimo trūkumas. Vien dėl to negalima skirti aukšto balo.

Apžvelgiant žaidimo techninius aspektus galima išskirti grafiką – puikus apšvietimas, kai kuriose vietose susimastai ar nežaidi kokio nors HL : EP 1 taip pat gražios ir linksmos pagrindinio veikėjo animacijos – įvairūs svirduliavimai, šokinėjimai, prisiplojimai 🙂 . Apatinį žandikaulį atvėpė muzikos takelis. Dar ir dabar netikiu kad tokiame žaidime gali skambėti klasikinė muzika, turiu pasakyti ji puikiai priderinta, ir atitinka situaciją. Valdymas – konsolinis. Su klaviatūra net nebandžiau laužytis pirštų. Iš karto griebiau pultelį ir sėkmingai su juo pabaigiau žaidimą

Apibendrinant galėčiau pasakyti kad kaip žaidimas pagal filmą, jis puikus ir linksmas, tačiau viską gadina trukmė. Tikrai rekomenduoju action žanro mėgėjams ir šiaip prijaučiantiems žiurkėms.

Pirmas įspūdis: 4.0

Žaidimas pagal filmą… Fe.

Įdomumas: 8.7

Žiurkių gyvenimas jaudina ir didelė įvairovė daro šį žaidimą tikrai įdomų

Grafika: 8.5

Pripažinsiu – nesitikėjau tokių apšvietimo efektų iš tokio žaidimo

Garsas: 7.4

Klasikinis takelis „veža“, įgarsinimas neblogas

Valdymas: 9.0

Kaip minėjau – konsolinis, tad reikalingas pultelis

Galutinis: 7.5

Kol kas tai geriausias mano žaistas žaidimas pagal filmą, tiesiog nesitikėjau kad jis bus toks kokybiškas. Bandykite, jei nesibaiminate žaidimo trukmės.