Vokiečių firma „CipSoft“ visai neseniai pateikė siurprizą visiems modernesnių telefonų turėtojams ir pasiūlė jiems pirmąjį istorijoje tinklinį vaidmenų žaidimą specialiai mobiliems telefonams. Jeigu tik pirmąjį kartą išgirdote apie žaidimą, tuomet jį nemokamai jau galite rasti internete (www.tibiame.com) ir nemokamai išbandyti. O mes tą jau padarėme ir aišku susidarėme savo nuomonę, su kuria ir skubame supažindinti.

Kaip ir kiekviename padoriame tinklo vaidmenų žaidime, taip ir „TibiaMe“ žaidime jums yra suteikiama galimybė nuolat bendrauti su tūktančiais kitų žaidėjų realiu laiku. O laisvu laiku nuo bendravimo galite pabandyti įvykdyti keletą misijų ar susikauti su piktaisiais monstrais. Beje, kaip ir tiktuose tinkliniuose žaidimuose, taip ir „TibiaMe“ rasite daugybę įvairių misijų, kurias išspręsti bus galima tik pasitelkus kitus žaidėjus. O dabar pridėkime galimybę kelti žaidėjo lygį, galimybę rasti ir pirkti naujus daiktus, bei didelį pasaulį, kuriame keliauti reikia net laivais. Iš viso to gaunasi gan rimtas tinklinis vaidmenų žaidimas jūsų telefone.

Tik įėję į žaidimo pasaulį turėsime pasirinkti iš dviejų skirtingų profesijų. Šioje vietoje „TibiaMe“ nesiūlo kažkokio itin didelio pasirinkimo. Galėsime tapti arba kariu, arba magu. Kaip ir įprasta panašiuose žaidimuose, kariai galės pasigirti jėga ir miklumu, bet magijos dalykuose jie bus visiškai svetimi. O magai – tai jau visai kitas pasaulis. Jie daugiausia kariaus vien magiškaisiais ginklais, kurie nors stipresni už įprastinius, tačiau už kiekvieną sėkmingą smūgį nuims tam tikrą kiekį manos. Tobulėjant magui jo jėga nedidės taip sparčiai, kaip kario, tačiau magijos įgūdžiai turėtų atsverti šiuos trūkumus.

Žaidimo valdymas yra lengvas ir palyginus intuityvus, todėl prieš pradedant žaisti visiškai nereikia perskaityti daugybės puslapių instrukciją, kad bent suprastum kaip pradėti. „TibiaMe“ šiuo atveju atstovauja tą kategoriją žaidimų, kurie siūlo siųstis ir žaisti. Pats žaidimas šiuo metu palaiko vsisu JAVA funkciją turinčius telefonus.

Bet iš visų žaidimo naujienų, turbūt pati geriausia yra ta, jog šiuo metu „TibiaMe“ žaidimas visiškai nereikalauja jokio mėnesinio mokesčio. Tiesa, visiškai nemokamas jis nėra. Jeigu žaidėjai nori įsigyti „Auksinę“ žaidimo versiją ar „Premium“ versiją, tuomet turi susimokėti tam tikrą mokestį. Na, bet nereikėtų pamiršti, kad žaidžiant gali atsirasti ir keletas papildomų išlaidų, priklausomai nuo jūsų mobiliojo telefono operatoriaus, nes kadangi žaidimas yra tinklinis, tai norint jį žaisti, reikia būti prisijungus prie mobilaus interneto. Tiesa, žaidimas yra specialiai pritaikytas, kad jo „trafficas“ būtų kuo mažesnis, tdoėl siunčiamų duomenų į serverį skaičius yra nepaprastai sumažintas.

Na, o mes pažaidę „TibiaMe“galime konstatuoti, jog įspūdingos sąskaitos už telefoną negavome. Taip pat buvome bent jau keletą valandų, belaukdami transporto ar kokioje nors grėsmingoje eilėje poliklinikoje (žinot gi kaip pas mus sudėtinga šioje srityje), smagiai užimti ir turėjome ką veikti. Tiesa, ilgai mėgautis žaidimu niekaip neišėjo. Vis dėlto telefone esanti informacija nesugeba pritraukti ilgesniam laikui ir vargu ar keisim „WoW“ į „TibiaMe“. Bet turėti alternatyvu kelią, kai išvažiuoji į miestą ar pas senelę, yra netgi pagirtinas dalykas.