Guardian sugrįžo. Aštuonios didžiulės kolonos iškilo iš žemės gelmių, juodoji magija vėl viešpatauja Britanijoje. Lordas Britišas nežino ką daryti, jis negali suvaldyti situacijos ir pasipriešinti Guardian. Jis išsikviečia į Britaniją Avatarą, kad jis eilinį kartą išgelbėtų pasaulį. Avatarui teks atkurti aštuonis geradarių obeliskus, kad Britanijoje vėl įsivyrautų taika ir ramybė.

Žaidybinis procesas

Lordas Britišas duoda Jums užduotį – atkurti aštuonis geradarių obeliskus, na o kaip Jūs ją įvykdysite, Jūsų reikalas. Taip pat žaidime yra keletas papildomų kvestų, kurie tiesioginės įtakos generalinės siužetinės linijos vystymuisi neturi.

Ultimoje IX: Ascension praktiškai neegzistuoja lokacijos supratimo – čia yra du vietovių tipai: paviršius ir požemiai. Visa paviršinė vietovė yra pakraunama iš karto, t.y. Jūs turite galimybę visiškai nevaržomi apkeliauti visą Britanijos karalystę ir susipažinti su jos ypatumais, tuo tarpu požemiai pakraunami tuo metu, kai į juos patenkate.

Labai sudėtinga aprašyti šio žaidimo grafiką, ji tokia nuostabi, kad tai tiesiog reikia matyti. Kaip sako vienas mano bičiulis – žiūrėčiau ir žiūrėčiau… :):):)

Ginklų ir šarvų pasirinkimas žaidime ganėtinai mažokas ir kaip taisyklė tokio tipo žaidimuose, ginklus ir šarvus galima atsinaujinti vystantis žaidimo siužetiniai linijai (nusipirkti pas prekeivį superkalaviją nepavyks, bet užtat kiek džiaugsmo, kai viename iš rūsių, skrynioje randate gerus šarvus ar ginklą !!!). Tam, kad įsigyti patį geriausią kalaviją, teks įvykdyti kvestą – surasti tris juoduosius akmenis (taip pat teks pakloti 7000 auksinių, nors tai jau tik smulkmena).

Pačioje žaidimo pradžioje Avataras turi sugebėjimus naudotis visais ginklų tipais, tiesa gana žemu lygiu. Pakelti savo sugebėjimus galima pas mokytojus, kurie gyvena įvairiuose miestuose. Tam kad pasiekti meistro lygį, teks įvykdyti tam tikrą kvestą (pvz. grąžinti riteriui požemyje pamestą kalaviją). Žaidime yra 4 rūšių ginklai: vienarankiai ir dvirankiai kalavijai, lazdos, lankai, kuriems strėlių galima nusipirkti miestuose pas prekeivius arba surasti požemiuose.

Taip pat žaidimo pradžioje Avataras turi sugebėjimą naudotis maginėmis galiomis, tačiau jos ganėtinai silpnos. Tam, kad išmokti sudėtingesnių užkeikimų, reikalingi reagentai. Maksimalus mano/magijos galių taškų skaičius priklauso nuo Jūsų veiksmų žaidimo eigoje – kuo daugiau Jūs gero padarysite Britanijos karalystei, tuo daugiau turėsite magijos taškų, o už blogus darbus mano kiekis mažėja, beje už lordo Britišo nužudymą iš viso neteksite galimybės naudotis maginėmis galiomis.

Dabar keletas kritinių žodžių šio žaidimo atžvilgiu. Ultima IX: Ascension būtų labai geras RPG žaidimas, tiksliau toks jis ir yra, tačiau sisteminiai reikalavimai šiam žaidimui peržengia visas kuklumo ribas. Žaidime labai daug didelių, detaliai nupieštų ir be galo gražių atvirų vietovių, kurios „suvalgo“ taip pat labai daug kompiuterio operatyvinės atminties (požemiuose tas ne taip jaučiasi, tačiau kai išeini į paviršių ir dar dieną, žaidimas pastebimai pradeda stabdyti).

Gamintojai numatė tai ir sukūrė nedidelę programėlę, kurios pagalba galima priderinti, Jūsų kompiuterinę sistemą prie žaidimo reikalavimų. Žaidžiant maksimaliais grafikos parametrais reikalingas Pentium II 600, 256 MB RAM ir 32 MB vaizdo plokštė, na o optimali sistema galėtų būti Pentium II 350, 128 MB RAM ir 8 MB vaizdo plokštė.

Beje ne tik reikalavimai kompiuteriniai sistemai gadina nervus, dar vienas nemenkavertis šio žaidimo trūkumas – gausybė klaidų/bagų. Ultima IX: Ascension tiek daug klaidų, jog pažaidęs keletą dienų aš nusprendžiau, kad Bill Gates su savo Windows yra tiesiog šventasis. Dalį klaidų galima pašalinti naudojant patch.

Manniac