K.: Kaip gimė Buzz?

A.: Sklando gandai, kad žaidimo kūrėjai planavo sukurti stalo žaidimą su pridedamu CD. Paskui paskaičiavo ir suprato, kad toks žaidimas bus per brangus. Taigi jie sugeneravo idėją ir paskambino Sony…

K.: Kokios TV laidos įtakojo Buzz! kūrimą?

A.: Pasak pačių kūrėjų, Buzz! labiau paremtas klasikinėmis „aukso amžiaus“ televizijos viktorinomis „Princas teisus“ ar „Jeopardy“. Tačiau šių laidų vizuali dalis neatitiko kūrėjų polėkio, tad Buzz! išvaizdą jie konstravo remdamiesi šių dienų stipriausiais „Kas Nori Tapti Milijonieriumi“ ar „X Faktorius“.

K.: Kokie muzikos žanrai ir kokios klausimų kategorijos yra žaidime?

A.: Muzika vyrauja nuo 1950–ujų iki pat 2005–ųjų, taigi kiekvienas melomanas ras kažką sau. Dalis klausimų yra standartiniai, groja muzika ekrane, keturi atlikėjai ar dainų pavadinimai. Tokiu atveju tereikia pasirinkti teisingą. Tačiau vien tai ilgainiui sukeltų nuobodulį, todėl įmaišyta ir įvairesnių klausimų. Pavyzdžiui, grojant muzikai pateikti keturi istoriniai įvykiai, žaidėjas turi atpažinti dainą, prisiminti, kada ji buvo išleista, pažymėti istorinį įvykį, vykusį tais metais. Yra klausimų, kur priedainio eilutei trūksta žodžio; reikia atspėti, kokiame filme grojo daina ir t. t.

Be to, žaidime yra daug „etapų“, kuriuose keičiasi žaidimo tvarka. Kartais, pavyzdžiui, „Bombos“ ar „Pavok taškus“ režimuose tenka pastrateguoti ir pamąstyti, kurį žaidėją nuskriausti šią minutę būtų patogiau.

K.: Kiek ir kokių klausimėlių yra?

A.: Žaidime jų daugiau nei 5000 tūkstančiai. Tačiau tai dar ne viskas. Žaidimo procese kūrėjai surašė 41 parametrą, kaip turi būti parenkami NEteisingi atsakymai. Norėta, kad žaidime nekiltų tokių kvailų situacijų, kaip kartais nutinka tikroje televizijoje. Pavyzdžiui, jei žaidime gros The Beatles, jums bus pateikti 3 klaidingi variantai, jie visi savo grojimo stiliumi bus šiek tiek panašūs į The Beatles. Nei Celine Dion, nei Britney Spears šiuo atveju tarp klaidingų atsakymų nebus.

K.: Kuo remiantis sudarytas 41 parametras?

A.: Visų pirma buvo atsižvelgta į panašias grupes ir muzikos žanrus. Antrojo lygmens patikrinimas vyko rūšiuojant dainas pagal ritmiką, greitį, vokalistų ir instrumentų skaičių. Vėliau išskirtos dar kelios „išduodančios“ save savybės, solinės gitaros, pianino partijos ir t. t.

K.: Laidos vedėjas į nieką nepanašus. Kodėl?

A.: Pirmoji idėja buvo, kad tiek Buzz! vedėjas, tiek žaidėjai būtų žaismingi, primenantys lėlių teatro lėles. Vėliau buvo nuspręsta lėles pakeisti kiek žmogiškesniais personažais. Visus pakeitė, o vedėją pamiršo ;).