Apžvalga iš žurnalo PC Gamer 2010/07. Teksto autorius: JcDent

Agurkų respublikos simuliatorius būtų patrauklesnis mūsų vartotojui, bet tropinių Karibų salų valstybėlės turi ilgesnę ir įdomesnę tironijos istoriją. Todėl, mums taip ir nesulaukiant kokio nors žaidimo „Skurdas šiaurėje“, Tropico 3 gavo naują papildymą!

Labiausiai pastebimas ir neišvengiamas dalykas papildyme yra nauja radijo stotis. Jau seniau buvo stotis, kur žioplelis pranešėjas dažniausiai pozityviai komentuodavo prezidento veiksmus. Dabar atsirado sukilėlių transliacijų, kuriose šneka pasipriešinimo lyderė. Jai įtikti neįmanoma: kiekvienas valdovo darbas ar žingsnis yra klastingas gestas, skirtas jei ne piliečių gyvenimo kokybei smukdyti, tai bent jiems apgauti. Tai neišvengiama, bet yra galimybė uždaryti pirmąją radijo stotį. Aišku, šiuo atveju be sprogimų ir šūvių neapsieisi, bet toks jau gyvenimas Tropico salose. Bent jau gali būt ramus dėl sukilimų dvejus metus. Vienam mano pažįstamų tai buvo pats smagiausias naujas dalykas, kuriuo pasinaudodavo, kai tik pinigai leisdavo.

Be įsakymų, atsirado visa skiltis, skirta megalomanijai. Be jau minėto trankaus radijo uždarymo, galima užsiimti tokiomis pramogomis kaip visos politinės frakcijos permetimas už įstatymo ribų. Aišku, tai gali sukelti simpatijų sukilėliams bangą, bet juk armija stipri, tad nėra ko jaudintis, juolab kad yra nauja „lojalistų“ frakcija, kuri prezidentą palaikys visada. Menki jų norai: nerengti rinkimų, pastatyti jo Ekscelencijos vaikystės muziejų…

Taip, nauji pastatai! Koks save gerbiantis papildymas bus be jų. Yra jau minėtas vaikystės muziejus, sąvartynas (sumažėja tarša dideliame plote), auksinės prezidento skulptūros (ši, nors ir ne pagal saulę kaip Turkmėnijoje, bet gali suktis)… Kaip ir kiti pastatai, naujieji turi keletą funkcijų. Pavyzdžiui, milžiniškomis radijo teleskopų lėkštėmis galima šnipinėti didžiąsias valstybes (paskui galima parduoti jų paslaptis), ieškoti ateivių signalų (pamaloninami intelektualai) arba blokuoti užsienio transliacijas (jos kenktų lojalumui).

Kai kurie pastatai yra svarbūs naujoje kampanijoje. Misijos yra kiek ekscentriškos. Pavyzdžiui, salą užtvinę hipiai nekenčia gamyklų ir medienos pramonės (baigiasi tuo, kad pusė salos užsėjama tabaku). Netrūksta ir kitų naujų pramogų misijose, kurių tikslai vis kitokie.

Nors ir norėtųsi iš papildymų daugiau, bet negali tikėtis, kad atsiras padorus karybos režimas. Visgi Absolute Power papildymų, kuriuos po truputį išstumia šėtoniškieji DLC, reikalavimus išpildo: yra naujų pastatų, keistų misijų ir visa nauja frakcija!